| kitty28 a întrebat:

Cum as putea, sa fac ca unghiile sa mi se intareasca? Am folosit foarte multe chestii gen: "ulei de ricin", intaritoare..si degeabastraight face!

4 răspunsuri:
| adriana2012 a răspuns:

Ai unghiile moi? Poate ai o mare lipsa de calciu... Pentru intarirea unghiilor eu folosesc ulei de ricin... daca folosesti intaritoare de la Oriflame sau mai stiu eu ce, le cumperi degeaba :*!

| msweety a răspuns:

Din cate am inteles si de la lipsa de calciu sunt unghiile moi, deci o alimentatie sanatoasa si iti spun ce am luat eu si a avut rezultate:
http://www.eyeslipsface.com.ro/
sectiunea unghii creion hidratant pentru unghii, are un gel special care ti le hraneste, le face sa fie mai lucioase, iar cu timpul am observat ca se si intaresc.La mine a functionat, acum e decizia ta daca vrei sa incerci...

| AnutzzaMariia a răspuns:

Si eu ma aflu in aceasta situatie. Am incercat uleiul de masline insa nu a dat rezultatele la care ma asteptam, dar cat de cat pot spune ca a functionat.
Cea mai buna metoda pe care am auzit-o ar fi sa iti tii mainile inmuiate pentru 20 minute zilnic, timp de o saptamana in apa cu sare. Sarea le face mai tari. Poti incerca.
http://www.libertatea.ro/......82702.html

| papusica987 a răspuns:

Buna,
eu imi dau cu ulei incins pe ele, si il tin cateva minute apoi ma spal fac asta cam de 4 ori pe saptamana.
la mine functioneaza, mai folosesc si lac intaritor.
eu am unghiile foarte subtiri, toate fetele de la salon se mira laughing ca sunt asa subtiri, dar uleiul ma ajutabig grin