| anonymus12345 a întrebat:

Cum as putea sa ma tund? Am fata rotunda.Astept raspunsuri big grin.

Răspuns Câştigător
| AGGA a răspuns:

FATA ROTUNDA
Daca fata ta este lipsita de unghiuri ascutite, lungimea este aproximativ egala cu inaltimea, fruntea este ingusta si bombata, obrajii sunt plini, iar maxilarele sunt rotunjite atunci fata ta este rotunda. Fata rotunda transmite simpatie si sinceritate, Formele predominante rotunde amintesc de chipul copiilor. Trasatura dominanta a fetei rotunde este lipsa de lungime. Din acest motiv, toate linile machiajului fetei rotunde vor fi verticale.
Machiajul fetei rotunde: 1. Aplica nuanta de baza pe toata fata. Evita nuantele de fond de ten foarte deschise, care iti accentueaza si mai multformele proeminente. Aplica nuanta inchisa de fond de ten dinspre tample spre maxilare.

2. Ilumineaza centrul figurii, barbia si fruntea cu nuanta deschisa de fond de ten.

3. Penseaza-ti sprancenele usor arcuit si in sens ascendent. Aplica fardul de pleoape alungit spre tample.

4. Aplica fardul de obraz, pornind din zona cea mai proeminenta a obrazului usor catre tample.

5. Redeseneaza forma buzelor, imprimandu-le un contur usor triunghiular, orientat cu varful in jos. Exagereaza usor conturul buzei inferioare.

Coafuri pentru fata rotunda: Incarca: tunsorile suficient de lungi care incadreaza delicat conturul fetei si bretonul poate fi o solutie buna, insa daca vrei sa conferi o senzatie de lungime, pieptanaturile care au o carare pe mijloc sunt o alegere buna si tocmai au revenit in moda din 2010. Evita: tunsorile scurte care iti lasa figura descoperita deoarece sunt un adevarat dezastru, coafurile cu volum accentuat in zona urechilor vor face fata ta sa para si mai lata, tunsorile prea scurte, cu o linie rotunda, care se opresc la barbie iti accentueaza si mai mult forma circulara a fetei. Exemplu de celebritate cu frma fetei rotunde: Kate Winslet.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Drept si cu colturi, pana la baza urechilor.

| madalicious a răspuns:

Bob. Scurt in spate lung in fata[ http://www.tunsori-noi.com/......n_Full.jpg ]. Dar un pic mai lung ca in poza. E cea mai la moda tunsoare. Si eu am fata rotunda si parul asa. Si prinde foarte bine, arata superb. :)

| Cleona a răspuns:

Cret ar fi dragut, sau drept, sau un stil emo http://one.xthost.info/pozeemo/frizuriemo/frizuri_emo_hairstyles1.jpg

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Rotunda? nu prea cread! poate ai fost bob sau altceva, stilul de par "rotunda"nu existahappy

| gheorghita a răspuns:

Du-te la coafor si spune-i sa te tunda cum stie ea ca iti sta mai bine happy Daca ai parul lung nu ti-l tunde prea mult sa nu regreti mai tarziu @

| anonymus12345 explică:

Chris :], fata e rotunda.