| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi micsorez sutienul de la costumul de baie? Nu prea imi sta bine(puteti vedea si la avatar). Uitati ceva: "Cu cat sanul este mai mic, cu atat cupa trebuie sa fie mai mica". Deci astept idei.

5 răspunsuri:
| cristina_6456 a răspuns:

Probabil sa aplici bureti sub tate poti pune si de la alte sutiene le cosi siti vor ridica sanii eu asa am facut vara trecuta :d si aratau superbi sani si burele nu se vede ca este subtire

| CrucifiedCountess a răspuns:

Da' nu mai bine iti iei unul pe marimea ta? e cam nasol cu marimile mai mari sau mai mici... Poate ii faci ceva si se vede mai urat ca pana atunci.

Janina
| Janina a răspuns:

Sunt pungute cu silicon...sutienul trebuie sa aiba in interior un spatiu unde sa le pui.si sunt super ok, nu iti dai seama ca e ceva in plus acolo. le gasesti la magazinele cu lenjerie intina si nu sunt scumpe happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te poti duce la o croitorie unde au masina de cusut speciala speciala. In reste data viitoare sa iti iei o masura mai mica. happy

auran
| auran a răspuns:

Bucatica de elastic,
ata elastica si ac:
tai o bucatica de elestic o asezi chiar la mijlocul cupelor, prinzi un catap al elasticului (cu ata) la un capat si apoi la celalalt - intinzi materialul (automat se intinde si elasticul) si cosi elasticul dintr-un capat in celalalt. in momentul cand ai dat drumul materialului, acesta se va increti si in acest fel sutienul se va aseza mai bine
- sper ca am fost destul de explicitathinking