| 428868ela a întrebat:

Cum as putea să scap de coșuri? Niște remedii naturiste și as vrea să-mi spuneți dacă ati încercat gelul acela concentrat de la AVON pentru coșuri, dacă l-ați încercat va rog spuneți-mi parerea despre el.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Nyya a răspuns:

Dacă ai posibilitatea ar trebui să te duci la un dermatolog, dar dacă nu uite niște produse care sper că te pot ajuta: Loțiune Demachiantă Sara, Apa cu argint coloidal și Cremă tip unguent antiacnee.(țin să amintesc ca produsele prezentate sunt naturiste)
În primul rând, cumperi niște dischete demachiante și seara te speli pe față. După ce te ștergi pui puțină Loțiune demachiantă pe dischet și cureți bine tenul.
În al doilea rând, iei Apa cu Argint Coloidal și cam la o distanță de 10 cm dai pe față. Trebuie să ții bine-bine ochii închiși pentru a nu a-ți afecta ochii.
După ce aștepți să se usuce(nu ai voie să te ștergi) iei unguentul(țin să precizez că este într-un borcănaș mic în formă de sextagon), aplici puțin pe zonele cu probleme și aștepți să intre în piele.
Toate astea trebuie efectuate 1 dată pe zi, seara. Dacă nu ai posibilitatea să cumperi aceste produse(suma estimată este în jur de 22 lei) într-un pahar pune apă și puțin bicarbonat de sodiu și în fiecare dimineață timp de 1-2 săptămâni te speli cu această soluție(trebuie să o schimbi în fiecare zi). Dacă nu îți face efectul revin la ce am spus prima dată și ceri sfatul unui dermatolog. Sper că te-am ajutat.

| Nyya a răspuns (pentru Nyya):

își face efectul*

| 428868ela explică (pentru Nyya):

Și da, am posibilitate să mă duc la dermatolog dar am fost de doua ori și acele creme nu m-au ajutat.

| Nyya a răspuns (pentru 428868ela):

Cremele pe care ți le-am recomandat?

| Nyya a răspuns (pentru Nyya):

Am scris sextagon... De parcă ar exista... Hexagon*(era seară în apărarea mea big grin )

10 răspunsuri:
| JustMe11 a răspuns:

Daca ai nevoie de cateva "solutii de urgenta" pentru cosuri aici poti gasi unele interesante https://www.beautyrevealed.ro/cosuri-remedii/

| baru a răspuns:

Seva de rostopasca.

| Anon31241212 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la dermatolog. Degeaba iti recomandam noi. Fiecare din noi avem organisme diferite. Trebuie sa ti vada cauzele acneei tale. Cel mai bine e sa vezi si un endocrinolog caci s ar putea sa fie dereglarile hormonale. Multa sanatate+

| KinderBeeeib a răspuns:

Hey! Cel mai bun remediu natural, ieftin, si probabil singurul care are efecte imediate este uleiul de arbore de ceai! Este foarte bun pentru cosuri.Le usuca in cateva zile.

| 428868ela explică:

Da știu și eu asta cu dermatologul,. Nu mai îmi spuneți asta. Dacă ști niște remedii naturiste Spune-mi le. Dacă nu nu

| 428868ela explică:

O și de unde cumpăr acele creme? De la ce farmacie? Și bicarbonatul cu APA ma fac cu o dischetă sau ma spăl ca cum ma spăl cu apa și săpun?