| dedfgv a întrebat:

Cum as putea sa scap de unghiile galbene? plz

FUNDAlove struck

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cu suc de lamaie. Succes!

| Beatrice_5910 a răspuns:

Aplica zeama de lamaie pe ele, las-o sa actioneze 10 minute si apoi spalate cu apa caldute, repeta treaba cam o saptamana si unghiile tale vor fi mai lucioase si nu vor mai fi la fel de galbene.

| candygirl a răspuns:

Pune pasta de dinti deasupra si daca sunt lungi, si pe dedesubt. lasa asa vreo 10-15 minute, apoi clatestehee hee. repeta de cate ori vrei tongue.

| MindExplode a răspuns:

In general unghiile se ingalbenesc datorita infectiilor micotice de sub unghii. Unghiile sunt predispuse aparitiei acestei afectiuni ca urmare a mediului umed, inchis si calduros creat de purtarea pantofilor prea stramti sau mentinerea unei igiene corporale necorespunzatoare.
1. Tineti picioarele in apa si zeama de lamaie sau masati unghiile cu o felie de lamaie.
2. Aplicati la nivelul unghiilor un amestec de 3 linguri de praf de copt si 1 lingura de peroxid de hidrogen cu o concentratie de 3%. Dupa 10 minute spalati unghiile si uscati-le bine. Ca alternativa la acest remediu, puteti aplica un amestec de praf de copt si zeama de lamaie.
3. Aplicati la nivelul unghiilor un amestec de ulei de arbore de ceai si ulei de levantica sau ulei de masline. Administrati acest remediu timp de cateva saptamani.
4. Aplicati la nivelul unghiilor un amestec de 1 lingurita de ulei de masline si 2 picaturi de ulei esential de oregano. Nu administrati acest remediu mai mult de 3 saptamani.
5. Tineti picioarele in apa calda si otet de mere (pentru realizarea acestei solutii amestecati parti egale de apa si otet de mere). Administrati acest remediu timp de 15-20 minute, de 3 ori pe zi.
Sper ca te-am ajutathappy

| ovidius a răspuns:

Le vopseşti verzi!

| Katerina_2750 a răspuns:

Buna,in primul rand ingalbenirea unghiilor apare de la ojele colorate.te-as sfatui sa folosesti lac,sau,daca nu poti,da un strat de lac, apoi unul din oja dorita, asta pentru protectie.pentru tratare incearca lamaie sau otet. sper ca am fost de foloskiss

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici articolul meu cu unghii ingalbenite

http://www.sfaturilemariei.com/......galbenite/