| cocomero a întrebat:

Cum as putea slabi? am nevoie sa dau jos 15 kg, acuma am 65 si as vrea sa ajung la 50 ..astept cit mai multe raspunsuri.multumesc!

6 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Important este sa mananci putin si des, produse slabe in calorii si sa eviti zaharul, sarea, grasimile, etc. Exercitiile fizice contribuie si ele, poti incerca sa alergi 15 minute dimineata, da rezultate! In plus de asta, poti incerca sa faci gimnastica, jogging sau orice alta activitate care sa necesite efort fizic!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa un mesaj si miine iti spun cum am reusit eu.

| costellodonatz a răspuns:

Incarca sa-ti faci un program, program care sa te faca sa dai jos kilogramele dorite, dar care sa nu te epuizeze.
Mananca la fiecare masa salata de varza sau salata cu rosii si castraveti. Cat mai putina paine, maximum 2-3 felii pe zi. Cat mai putine dulciuri (ca sa nu zic deloc :d). Si sport. Pentru a slabi, cel mai bine ar fi sa alergi, nu trebuie neaparat sa te duci la sala, poti da jos cateva kilograme si fara sala. 30-40 de min de alergare, miscare. Rezultatele vor aparea daca stii sa combini ceea ce te-am sfatuit. Spor!

| cocomero explică (pentru costellodonatz):

Pai daca maninc 1 data pe zi si alerg de 2 ori pe zi cite 30 min, cam cit crezi ca voi reusi sa dau jos intr-o luna?

| costellodonatz a răspuns (pentru cocomero):

Sa mananci o data pe zi nu este o solutie, chiar nu este recomandabil. Nu vei rezista din punct de vedere fizic. Mananca 2-3 mese pe zi, ca si acum, dar mult mai putin, si, evident, nu ce mancai inainte. La o masa sa nu ai grasime animala, renunta la desert. Daca vei manca o singura data pe zi si vei alerga de doua ori, nu vei face altceva decat sa te infometezi. Mai bine 2-3 mese pe zi, dar sa mananci ce trebuie. La masa de seara mananca numai fructe sau salate, fara gresime animala.

| AnnaBaa a răspuns:

Mananca 1 data pe zi ..de ex la ora 6 mananci.iar inainte si dupa mananca fructe si legume... nu manca fructe seara! ingrasa! iesi cu rolele, bicicleta afara, plimba-te cel putin 1 ora pe zi si o ai rezultate :*