| Sara2 a întrebat:

Cum combat cearcanele si pungile de sub ochi? vreau o reteta sigura si de efect sau o crema ceva

7 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Comprese cu infuzie de musetel"pliculete", se pune doua pliculete la 200 ml apa clocotita, se acopera vasul, se lasa 15 minute, apoi se inmoaie cateva comprese sterile si se aplica pe zonele afectate"foarte bune pentru cearcane"testate de minehee heelove struck

| MissCamelia a răspuns:

Buna. Masca de gel, o pui in frigider si dimineata o aplici rece pe ochi. La fel si crema de ochi, aplica-o mereu rece.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Marii a răspuns:

Feliile de castraveti sunt pentru riduri sau pentru a face pielea din jurul ochilor mai fina, nu pentru cearcane! Fa-ti o masca pentru ochi din mar copt si lapte fiert. Pune un mar la copt in cuptor, cand e gata curata-l de coaja, fa un piure din miez de mar si lapte si apoi aplica-l pe cearcane (tine masca pe fata 10 min). Poti pune si comprese cu ceai de musetel sau salvie. Mai poti opta si pentru felii crude de cartof. Daca nu se vede niciun rezultat du-te la un medic, poate fi o afectiune a ficatului sau rinichilor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remediu pentru cearcane: felii de castraveti! functioneaza sigur happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpilor remedile naturiste nu sunt bune doar daca cearcanele sunt ft recente!

http://images.google.ro/......tp?/imgres

Asta este o crema de la VICHY, este pentru cearcane si punghile de sub ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infuzii cu ceai de musetel, comprese cu mar si lapte.

Iar cand te speli pe fata foloseste numai apa rece, ajuta la circulatia sangelui.Si bineinteles, somn.

| Kalle a răspuns:

Dormi mai mult, pune comprese cu ceai rece, castravete sau creme cu musetel nivea etc. poti cauta si pe net sunt cu gramada