| anonim_4396 a întrebat:

Cum considerati ca este bine, sa fii imbracata cum dicteaza moda si trendurile sau cum te avantajeaza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele.

10 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca se pot combina bine, daca nu indiferent de moda trebuie sa te imbraci cum iti sta mai bine. Poti eventual sa porti culori la moda, nu si croielile. Dar am observat ca in general clasicul prinde pe toata lumea si nu se demodeaza niciodata. Esti stilata purtand ceva clasic. In general trebuie sa-ti porti hainele care sa te avantajeze si care sa se potriveasca varstei. Desi despre asta ar mai fi de discutat... Sunt de parere ca o femeie in varsta arata mai bine in culori vii decat in culori inchise... Dar asta e cu totul alta poveste si oricum nu ar avantaja-o sa poarte mini... happy Deci cum ziceam... E o chestiune de gust, iar moda este facuta pe manechine care pot purta orice. Noi pamantenii trebuie sa incercam sa le combinam.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Eu sunt cu trendul. Daca vine trendul sa porti visiniu, toata lumea se imbraca in visiniu si le sta bine la toti.

| Delia 75 a răspuns:

Eu ma imbrac asa cum ma avantajeaza, dar uneori mei tin cont si de tendintele modei ...nu de alta dar nu vreau sa zica colegele ca traiesc pe luna...happy

| bubu_7778 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te imbraci in primul rand cu ce te avantajeaza si apoi te mai uiti putin si la moda sa nu arati ca si cum te-ai imbraca in hainele buniciitongue

| NoName_9903 a răspuns:

Ca sa fii sigura ca nu gresesti, pastreaza o linie de baza care te avantajeaza, si imbunatateste-o cu diverse detalii "la moda". Cateodata o simpla esarfa poate face minuni, sau o pereche de pantofi bine alesi :-)

| miha2010 a răspuns:

Parerea mea este ca te imbraci cum iti place, cum te simti bine si cu ce te avanteajeaza. Degeaba aruncam pe noi haine de fite, scumpe, dar care nu ne avantajeaza; nu de alta, dar nu eticheta de pe haina respectiva te face pana la urma, nu?

| bravd a răspuns:

Un pic din amandou. Cel mai bine este sa alegi din ce este la moda ce iti place si te avantajeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa imbini ambele, sa iei din moda ceea ce te avantajeaza

| ganitza a răspuns:

Trebuie sa iei din moda ce te avantajeaza pe tine ca persoana.Cauta in noile tendintze tesaturile si culorile care te avantajeaza.

| dianamanuela a răspuns:

Eu cred ca cel mai important e sa te simti bine