| laurie a întrebat:

Cum fac ca buclele facute cu ondulatorul sa dureze mai mult?

Răspuns Câştigător
| valyb a răspuns:

In primul rand ar trebui sa aplici un ser de bucle pe parul ud inainte sa te usuci sau spuma cu fixare strong sau extra-strong. Si la sfarsit dupa ce l-ai facut bucle pe tot aplici fixativ cu fixare strong sau extra-strong. Daca nu vrei decat sa iti faci cateva suvite atunci fa-le fara spuma sau ser de bucle, le uzi putin si dupa, le dai cu fixativ.

5 răspunsuri:
| pitesti a răspuns:

Deci nu pot sa cred. ai dat fundita unui baiat laughing))

| dana_1567 a răspuns:

Laurie, poti folosi spuma sau fixativ pe suvite inainte de a le ondula. Totodata, ajuta daca faci suvitele mai subtiri desi dureaza putin mai mult ondularea intregului par. Eu asa procedezwinking

| Stelulu a răspuns:

Trebuie sa folosesti spuma de par inainte ondulare si fixativ dupa. Atentie totusi la folosirea lor in exces, nu cred ca vrei arati ca si cum ai avea sarmale pe cap tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

incearca sa inlocuiesti produsele cosmetice pentru fixarea parului cu bere...cred k multe dintre noi isi amintesc de acest obicei sanatos pe care l-am vazut la mamicile noastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe parul ud,,, pieptanat cu foarte putina spuma
si supa ondulare cu putin fixativ,,, daca vei aplica mult fixativ se va labi parul