| Bernoullie a întrebat:

Cum fac o coada din asta? http://www.google.ro/......tp?/imgres 400&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=505&vpy=280&dur=749&hovh=275 &hovw=183&tx=87&ty=255&ei=WknETI_PCYzMswb1pJCWCA&oei=SUn ETKeOOoLOswbf3Om4CA&esq=2&page=2&ndsp=15&ved=1t:429, r:7, s:26&biw=1024&bih=677 Eu stiu numai sa fac coada impletita astfel : http://www.google.ro/......tp?/imgres 100&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=417&vpy=76&dur=154&hovh=275& hovw=183&tx=66&ty=169&ei=gknETLuvGoLKswaOtLWZCA&oei=gknE TLuvGoLKswaOtLWZCA&esq=1&page=1&ndsp=26&ved=1t:429, r:9, s:0&biw=1024&bih=677

6 răspunsuri:
| bea3x a răspuns:

Ai un tutorial aici. Cel mai bine e sa fie parul umed, si e recomandat sa ti-l faca altcineva, e cam dificil sa ti-l faci singura.

http://reviews.katrina.ro/cum-se-face-impletitura-spic-french-braid.html

| тøхх a răspuns:

Acela este " Spicul Grâului ", roagă pe cineva să îţi facă.

| Cristina_2984 a răspuns:

Pai la prima ii impletitura spic nu o poti face singura
spune-i cuiva sa te ajute :se ia suvita cu suvita
si la a doua ii simplu faci cararea iti pui tot parul intr-o parte si il impletesti tongue

| AGoofi a răspuns:

Incearca in continuare si vei reusi roaga poe cineva sa te ajute big grin

| PamPamRawwr a răspuns:

Pe parul tau nu prea ai cum sa iri faci, dar pe altcineva poti.
pai: incepi sa impletesti din crestet sau cum ii zice la alalaughing sa impletesti.pana aici totul normal. dar pe masura ce inaintezi tot adaugi shuvitze de pe lateral si mergi tot mai jos. apoi continui pana se "termina parul"
papa:*

| Creatsa_1469 a răspuns:

Iei si iti implestesti parul la spate si il strangi bine