| loveanddreams a întrebat:

Cum fac sa mai dispara din cosurile de pe fata? pe zi ce trece fac cate4-5 si raman cu urme cateva zile sau 1saptamana -2. Ce sa fac? dar nu fond de ten sau pudra pentru, ca nu folosesc

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici nu se aplică fond de ten sau pudră pe o piele infectată!
Mergi la dermatologie. Un tonic antiseptic, săpun cu sulf, tinctură de propolis.
Pa, pa.

| WoKy a răspuns:

1-Zeama de lamaie. Masezi fata cu zeama de lamaie incainte de culcare.
2-Usturoi pisat(nu pasta). Tine-l pe cos 5 minute si dupa ia-l. Atentie nu il tine mai mult de 5 minute. SI nu il prinde cu lipici sau sa il lasi fara aer ca iti arde pielea.
3- Vitamine cu D3. Eu iau cate 3 vitamine/zi si in 2, 3 zile imi trec cosurile.

| GizazCraist a răspuns:

Canalele de sebum se infunda si se transforma in asa-zisele cosuri
O sa dispara odata cu varsta
poti sa le storci dar o sa apara altele

| alina1990 a răspuns:

Eu folosesc un tratament cu Retin-A si Brevoxyl. aplic seara Retin-A şi dimineaţa Brevoxyl, acum am trecut pe schema în care aplic o seară Retin-A şi o seară Brevoxyl.in prospectul de la retin-a e indicat sa il folosesti timp de 6luni-1 an.eu folosesesc de 3 luni si deja nu mai am probleme mari.nu imi mai apar cosuri decat inainte de menstruatie si daca pun mana murdara pe fata.