| MaryiaSimoo a întrebat:

Cum fac sa-mi creasca unghiile mai repede si sa le fac patrate, bine... Nu le am foarte mari asa ca as vrea un raspuns bun si care sa functioneze!
Fundita la cel mai BUN raspuns!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Timp de 10-14 zile le masezi in fiecare seara cu ulei de masline. Ideal ar fi sa nu te mai speli pe maini pana dimineata.

| SaschaM a răspuns:

Nu te spala mereu pe maini ca o sa ti se faca pielea ca de soparla de uscata. Citeste articolul asta si aplica sfaturile de acolo pentru a le creste sanatoase http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html si vezi articolul asta pentru forme si cum sa le obtii http://mypsychonails.blogspot.ro/2013/02/the-ideal-nail-shape-long-and.html

| SaraaaaL a răspuns:

Este ceva lac pentru cresterea unghiilor, cauta in farmacie sau la oriflame, avon ai mai putea gasi:* Si eu am problema cu unghiile. mi le rod straight face

| Lora1325 a răspuns:

Masajul este benefic pentru cresterea unghiilor. Un masaj de cinci minute in fiecare seara poate stimula cresterea unghiilor, prin imbunatatirea circulatiei la nivelul mainilor. Aplica o crema hidratanta si maseaza usor fiecare deget, unghia si cuticula.
Laptele. Vitamina D din lapte iti va intari unghiile si le va accelera cresterea.
Vitamina A. Mananca mai multi morcovi, piersici si mango si unghiile tale vor reflecta beneficiile.
Ceva ciudat. Daca vei freca un catel de usturoi pe fiecare unghie acestea vor creste mai repede. lasa usturoiul sa actioneze cel putin jumatate de ora si apoi clateste. Ca sa scapi de miros, maseaza-ti mainile cu o felie de lamaie.
https://www.google.ro/......ps?/search
ca sa le faci patrate, ca in imagine, trebuie sa astepti sa iti creasca si apoi sa le dai forma, cu pila. sper ca te-am ajutat

| NoName111111 a răspuns:

Buna! Pentru a iti creste unghiile mai repede primul lucru este sa te speli mereu pe maini.La farmacie sunt niste "picaturi" specifice pentru unghii.Eu mi-am luat si a mers chiar foarte bine happy Iar ca sa ai unghii patrate dati-la cu pila laughing Sau daca vrei altcumva pune-ti unghii cu gel.Tin mult si sunt si frumoase happy