| andreeeaa a întrebat:

Cum fac sa nu mi se mai ingrase parul

3 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Si eu am aceeasi prb ca si tine. Mi se ingrasa parul foarte repede la 2 3 zile dupa spalare. Mi-am luat squanorm 50 de RON - special pentru par gras si mi se ingrasa parul mai repede decat de obicei. Mi-am luat alpecin pentru par gras si m-am spalat de 5 6 ori si nu vad vreo ameliorare.Altii pe alteforumuri ziceau ca lor le-a fc bine alpecin medicinal pentru par gras. Acum tine de fiecare.
Referitor la sampoane sunt multe de la Vichi, Foltene, Apivita, Ducray - au sampoane speciale pentru par gras, dar sunt cam scumpe 40 - 50 RON si nu ti-as recomanda sa le iei asa pe incercate ca e posibil sa arunci multi bani pe fereastra cum am fc eu. Ce iti recomand du-te la un dermatolog ca poate fi o prb si din interior. ( cu bilet de trimitere de la medicul de familie nu te costa nimic, nu platesti nici o taxa) Stiu ca mai zicea cineva pe un forum ca avea prb asta si s-a dus la dermatolog si i-a dat pe langa nu stiu ce sampon si ceva pastile sa inghita. Stiu ca altii pe alte forumuri ziceau sa te clatesti cu 2 litrii de apa in care sa pui sucul a 2 lamai si sa te clatesti pe cap dupa ce te speli. Eu am incercat si nu am avut rezultate. EU ma duc vineri la dermatolog si o sa intreb ce si cum exact ce te sfatuiesc si eu. Poti sa incerci ce te-a sfatuit Annyluv ca nu te costa nimic. tongue

| IoanaTempah a răspuns:

Masca pe baza de argila combinata cu galbenus este un remediu eficient impotriva ingrasarii parului. Se aplica doar la radacina, inainte de a spala parul. Se lasa sa actioneze 30 de minute si apoi se spala parul cu samponul obisnuit! Se vor observa rezultate! happy
Sper ca te-am ajutat!happy

o zi frumoasa :*

| TylerR3r a răspuns:

Sampon de urzica scre pe tinewinking