| PinkSugar a întrebat:

Cum faceti masca cu ulei de ricin pentru crestera parului? fundita

4 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Buna, pai uleiul de ricin trebuie aplicat doar la radacina parului nu si pe par. Se aplica cu degetele ori cu o pensula de intins masca pe fata.
Daca vrei poti opta si pentru o masca din galbenus de ou + ulei de ricin.

Vei beneficia si de cresterea parului si de tratament pentru un par sanatos si lucios.
Pa, pa.

| DianaIstratii a răspuns:

Foarte simplu!

Aplici uleiul de ricin cu buricele degetelor masand circular fara sa apesi.
Este posibil sa iti inchida putin culoarea parului

Poti aplica uleiul de ricin direct din sticluta sau amestecat cu doua galbenusuri ou proaspat, o lingura alcool, sau room.Il lasi cat vrei tu pe firul de par mai bine zis cat il suporti tu si apoi te speli. Trebuie sa faci lunar acest tratament pentru parul tau ca sa vezi efectele, par mai lung si mai luciuos.

| PinkSugar explică:

Romena