| anonim_4396 a întrebat:

Cum îmi înalbesc pielea? Vreau tratamente naturale. Am pielea crem cu o idee de închis si vreau sa am fața mai alba.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te dai cu faina alba, pudra de talc, etc.
Tenul nu ti-l poti schimba, culoarea este stabilita genetic.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Foarte simplu, nu poti! culoarea pielii este data de un pigment, acesta nu-l poti modifica. Omul poate sa-si taie parul, sa slabeasca, etc. insa gena nu si-o poate modifica.
Accepta-te asa cum esti si nu o sa-ti mai vezi defectele.

| nugasescusernameliber a răspuns:

PS: gandeste-te ca unii stau la solar zi de zi pentru a avea pielea ta, si mai si platesc, deci este chestie de gusturi.

| Lina1993 a răspuns:

Pigmentul pielii nu il poti modifica in niciun fel. (probabil doar prin operatii estetice). Exista fond de ten pentru asa ceva.

| Justme111 a răspuns:

Incearcă sa iti faci măsti cu miere si lamaie (ajuta si la infrumusetarea tenului) sau, doar unge-te pe fata cu lamaie. Mai există câteva creme care au in continut lamaie si ajuta la albirea ttenului. Avea soramea dar nu din Romania.