| IateyourCookie a întrebat:

Cum imi pot face bucle asa http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0 fara ondulator sau placa.

Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

Simplu te speli pe cap si nu te usuci nici nu te stergi
apoi dintr-un material taie niste fasi lungi cat palma ta si in mijlocul acelor fasi invarte ziar doar cat sa ai loc sa pui o suvita de par pe ea apoi o rasucesti in sus pana la radacina si legi cozile acelei fasii de carpa strans si asa faci cu fiecare suvita tu alegi daca le vrei mai groase sau nu, si dimineata cand te trezesti le dai jos si voila sau poti folosi bigudiuri daca ai, si aceiasi metoda te speli nu te usuci iti pui parul pe bigudiu il ridici pana la radacina si te bagi la nani si dimineata voila

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

După ce te speli, cănd părul este aproape uscat, alegi șuvițe, le rasucești ca pe spirale nu foarte strânse, iar apoi, spirala o răsucecte ca pe un melc și o prinzi de rădăcină cu agrafă.
Dacă vrei să apelezi la placă îți trimit aici un videoclip http://www.youtube.com/watch?v=8HdRo6_7_8M&feature=related
Mari succese!