| pynnk a întrebat:

Cum imi pot face parul asa acasa? https://www.facebook.com/......182159361/

4 răspunsuri:
| Imstrong a răspuns:

Mai bine folosesti solutiile din videoclipurile din link-http://www.perfecte.ro/hair-style/cum-sa-iti-faci-bucle-fara-placa.html,mai bune decat sa-ti arzi parul cu ondulatorul,etc.
Iti pui o banderola si-ti pui parul pe langa ea,daca intelegi.(asa mi-am facut si eu si a iesit) :D
Sau mai poti sa-ti impletesti multe codite, multe, multe si dimineata il despletesti, dar mai bine metoda de mai sus, ca treaba cu coditelele nu prea iasa :D Succes!

| NutellaBunny a răspuns:

Daca ai un par fin si subtire, poti sa te impletesti in mai multe codite.
Daca ai par voluminos si aspru iti recomand banderola. Daca iti faci codite impletite vei arata ca o oita dimineata. Nu folosi ondulatorul deoarece daca ai un par minunat acesta ti-l va arde.
Poti incerca (dupa baie pe parul umed) sa il rasucesti de la tample pana la ceafa, in ambele parti, iar apoi il prinzi. Dimineata cand ti-l desfaci ai bucle bine definite. Eu asa fac si sunt multumida big grin