| Deny14 a întrebat:

Cum imi pot pastra unghiile curate?

6 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Foloseste ulei de masline cu suc de lamaie alternativ si ti le curata in cazul in care sunt ingalbenite de la oje sau unghii false.

| morningstar a răspuns:

Cel mai bine e sa te speli des pe maini si de fiecare foloseste o periuta moale pentru unghii. Nu ai nevoie de solutii speciale pentru spalat, le poti spala cu apa calda si sapun sau sapun lichid. Daca mizeria se aduna din cauza unghiilor lungi, poate ar trebui sa le tai (mai) scurte; e mai frumos sa vezi o manichiura simpla dar unghii curate decat invers.

| BiancaStoran a răspuns:

Scoate mizeria cu scobitoarea!

| iEmonel a răspuns:

Le scoti, le cureti, le pui la loc.

| Lavy_6719 a răspuns:

Te speli des pe maini. si incerci sa nu umbli cu lucruri murdare.

| Amber_4825 a răspuns:

Daca ai timp ar fi recomandat sa te duci la salon macar 1 data pe saptamana daca nu : le inmoi bine in apa calduta ti le cureti cum poti si apoi da le cu o crema hidratanta