| cioco1tweety a întrebat:

Cum imi recomandati sa-mi aranjez parul pe timpul verii avand in vedere ca arata cam asa(ca lungime si forma..culoarea e un pic mai inchisa) http://www.lyla.ro/......_95616.jpg ..sunt deschisa cator mai multe pareri pentru ca imaginatia mea e plecata si ea in vacanta:))...ps..am aproape 14 ani:D

7 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

O modalitate de aranjare a parului foarte simpla, care permite evidentierea lungimii lui, dar ofera si lejeritatea necesara pe timp de vara. Piaptana parul intr-o parte, netezeste-l cu un balsam fara clatire. Daca doresti mai mult volum, piaptana-l mai intai cu capul in jos, si apoi intr-o parte. Prinde-l cu un elastic de par in coada de cal, cat mai intr-o parte. Infasoara elasticul o singura data, iar a doua oara cand bagi parul in bucla elasticului nu trece tot parul prin bucla. Lasa marginile in sus si foloseste un fixativ pentru a stabili varfurile in pozitia dorita.

bafta!winking

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ai putea sa iti faci breton pe o parte si daca vrei sa-ti pui pe breton o suvita subtire roscat-maronie, ti-ar sta super crede-ma!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ai putea sa iti faci breton pe o parte si daca vrei sa-ti pui pe breton o suvita subtire roscat-maronie,ti-ar sta super crede-ma!

auran
| auran a răspuns:

Ti-l poti prinde intr-o coada mai spre varful capului, sau doua cozi laterale gen hippy

| buburuzAndreea a răspuns:

Vara este bine sa fie prins in general. Iti e cald, transpiri si alte alea. Cocurile lejere cu cateva suvite in vant se potrivesc la rochite. La pantoloni scuri si tricou cred ca merg codite impletite (dar nu cozile ca la clasa intai, unele mai actuale, mai lejere) sau o coada simpla, prinsa cu un elastic si apoi trecuta o suvita peste, ca sa nu se vada.winking Te poti juca si cu bucle, dau textura parului, se aranjeaza mai bine. Gasesti si o groaza de bentite pe la magazine. In general depinde de personalitatea ta si de ce ti se potiveste tie.

| naika a răspuns:

Poi. da ai cam 14ani... ca mine ...ar trebui sa gasesti ceva colorat., ...cauta sa porti clame care sa faca ceva efect .si sa t si avantajeze ...incearca sa iti aranjezi parul cu o bentita sau coronita lata... iar la spate sa prinzi parul putin mai bombat. daca nu cauta niste clame in forma de flori artificiale ...incerca sa prinzi 3 una langa alta in forma de semiluna. .si cu o pereche de ochelari lati ...cred ca ti-ar sta foarte bine ...succes...

| Lary a răspuns:

Pai cred ca ti-ar sta bine cu breton si mai schimba-ti fata si tu look-ul ca m-am plictisit de ellaughing