| Silvia93 a întrebat:

Cum ma pot tunde ca sa am o tunsoare mai...moderna,acceptabila.
Am parul lung si foarte drept dar dupa o zi de la spalare este gras. Nu am rabdare sa ma coafez ci doar ma pieptan si ies pe usa.
Vreau sa ma tund cumva sa se vada ceva..sa fie placuta tunsoare (nu breton va rog)

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Victoria Beckham are niste tunsori destul de reusite, poate iti place vreo tunsoare de-a ei.
Sau poti sa ii zici sa iti mai scurteze din el.

| Silvia93 explică (pentru anonim_4396):

E mult prea mult...eu am parul lung si vreau doar o forma nu sa iau din lungime.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silvia93):

Atunci nu prea stiu, nu ma pricep la notiuni din astea, poate ar trebui sa folosesti un sampon ceva, pentru volum, habar n-am.

| Expressions a răspuns:

Scurt.

| Den30 a răspuns:

Ceva scurt...cum ar fi Bob..am fost tunsa asa si este o tunsoare ok..doar..ca daca vrei ca dupa sa-ti lasi parul lung..trebuie sa-ti indrepti parul [stii tu..bob-ul e..mai lung in fata si mai scurt in spate]

| Silvia93 explică (pentru Den30):

E mult prea scurt, mi a mai zis cineva sa ma tund gen victoria beckam.dar e prea de tot. m am chinuit 5 ani sa imi creasca de la umar pana la jumatatea spatelui.
si eu am parul foarte drept de cand ies din dus..asta e problema, nu are volum si e foarte lins / drept.
iar rabdare sa ma coafez nu am..sa ii dau volum.

| Biancutzika a răspuns:

Daca tu esti in imaginea de la profil as zice ca ti.ar sta bine tunsa in scari. Forma fetei aste asemanatoare cu a mea. Si eu am avut parul lung. Daca asculti sfatul meu spune-i coafezei sa te tunda in asa fel incat sa iti poti prinde parul. Asa e cel mai bine. Sper ca te.am ajutat. Fundita?

| Silvia93 explică (pentru Biancutzika):

Da,eu sunt.
M am cam saturat sa ma tund in scari.o fac de mica..in plus am fruntea ft lata si ma gandeam la breton.dar n am destul par pentru breton.

| anonim_2671 a răspuns:

Depinde si de foma fetei aici... Poti sa te tunzi stil "bob" https://www.google.ro/......ps?/search sau in forma de "V" ca tot il ai drept https://www.google.ro/......ps?/search arata super bine daca este "V" si indreptat/drept, poti sa-ti faci niste bucle permanente la un coafor, daca ai curaj poti sa tai mult in el :)) la genul https://www.google.ro/......ps?/search sau asta care e super https://www.google.ro/......ps?/search dar trebuie sa ai curaj sa te tunzi asa super.