| facepalmlol a întrebat:

Cum obtin si eu un astfel de ten, adica in ansamblu, un astfel de machiaj. Ce-mi trebuie?

http://weheartit.com/entry/63754536

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi pentru a-ţi pregăti faţa pentru machiaj ai nevoie întâi de o cremă exfoliantă şi una hidratantă.
Apoi, un anticearcăn/concealer/corector, fond de ten, pudră, pudră iluminatoare, blush, tuş negru, creion alb pentru interiorul pleoaplei inferioare (apare iluzia de ochi mai mari), rimel, gene false, fard de culorile alea, ruj roşu şi opţional, un gloss pe deasupra rujului pentru mai multă strălucire a buzelor.
Ea are şi sprâncenele conturate, dar e opţional.

3 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Iti trebuie:
-fond de ten
-concealer
-bronzer
-iluminator
-o trusa de farduri maro
-eyeliner lichid negru
-rimel
-gene false
-creion kohl alb
-ruj rosu
-gloss transparent