| AlinaAlyna a întrebat:

Cum pot face blugii scurtii batting eyelashes dintr-o pereche de blugii lungi puppy dog eyes funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii tai cat mai drepti si poti face asa : ori ii intorci de 2-3 ori ca sa stea si fix pe picior dar si ca sa nu se vada linia stramba sau ii faci franjuri cu o foarfeca ( scoti materialul cu foarfeca daca ma intelegi daca nu cauta un tutorial ) uite asa : http://www.perfecte.ro/......hion.html.

11 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Aşezi perechea de blugi pe masă, bine întinsă. Măsori întâi pe corp lungimea pe care ţi-ai dori să o aibă pantalonii, apoi faci acelaşi lucru pe blugi. Atenţie însă, lasă şase centimetri în plus pentru manşetă, pentru că fără ea, pantalonii tăi scurţi nu vor arăta la fel de bine! Abia după ce trasezi lungimea pe material cu creta sau cu ajutorul unor ace cu gămălie, tai dintr- o parte în alta. Se îndoaie o manşetă dublă de circa 3 cm, apoi se prinde în părţile laterale cu puţină aţă (ca şi cum ai coase un nasture), ca să nu se desfacă în timpul purtării.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Pai masori cam cat vrei sa tai, ii insemnezi cu o creta/pix; apoi te apuci sa tai,(sa lasi 2 cm pentru tiv)indoi(aia 2cm) pentru tiv, iar apoi ii cosi.

| ombladon a răspuns:

Blugii scurtii, pereche de blugii?laughing

| SarahMaria a răspuns:

Pur si simplu te duci la croitor si ii spui sa-ti taie blugii lungi si dupa celor scurti sa le faca un tiv!

| AlinaAlyna explică (pentru SarahMaria):

Asta stiam si eu dar vreau sa mi-i fac eu. nu croitorul.

Răspuns utilizator avertizat
| Magnifico a răspuns:

Ii poti indoi.Si daca vrei sa si stea asa ii poti coase tu (am vazut ca te temi de croitor)!laughing

| tiger20 a răspuns:

Bagi cutitu'-n ei!

| AlinaAlyna explică:

Dar vreau eu sa mi-i fac nu croitorul sau altcineva.

| Clauudya a răspuns:

Nu stiu incearca sa-i tai sau incearca sa ti sa-i cosi daca nu vrei sa renunti la ei de tot. SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR.

| teutzzzza a răspuns:

Un raspuns foarte bun si detaliat gasesti aici: http://blog.superjeans.ro/......oni-scurti Eu aseara mi-am facut o pereche de jeansi asa.