| stefanshhh a întrebat:

Cum pot face retur pe shein?
Fiecare companie de curierat imi cere numarul de telefon pe care evident ca nu il am.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Returul pe shein se face platind un transport internatioal spre China, care te costa cateva sute de lei.
Curierii internationali sunt chiar foarte scumpi, cerandu-ti cateva sute de dolari pana in china.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Las-o pe violeta ca nu stie ce vorbeste laughing
Chiar in clipa in care scriu eu acest raspuns se fac vreo 200.000 retururi pe shein. Returul la orice site, nu numai la shein, nu se face de capul clientului, nu el trebuie sa contacteze firma de curierat. Tu trebuie sa intri pe site si sa soliciti retur si sa selectezi la ce vrei sa faci retur apoi vei fi indrumat ce sa faci si sa faci exact ce scrie acolo. Si cred ca e si gratuit returul in limita a niste conditii pe care le pun ei, adica sa nu faci abuz
Eu nu am facut retur la shein dar am facut la temu care e un site extrem de asemanator, am selectat ce vreau sa returnez, am primit un cod pe care sa il imprim si sa il pun pe pachet si returul a fost gratis. De fapt la orice comanda primul retur e gratis, adica daca faci o comanda sa zicem cu 3 perechi de adidasi si o rochie si tu vrei sa returnezi rochia, returul e gratis. Dar daca vrei apoi peste 2 saptamani sa returnezi si o pereche de adidasi, atunci platesti returul