| Crs a întrebat:

Cum pot invata sa imi fac singura bijuterii? Am tot vazut bloguri sau profile de facebook cu fete care isi faceau singure bijuterii. Cum pot invata sa imi fac si eu? Poate exista cineva pe site care isi face singura bijuterii si ma poate ajuta si pe mine big grin pls pup

4 răspunsuri:
| IoanaBogdana a răspuns:

Pai...depinde. poti sa vrei sa faci bijuterii cu margele si poti gasi la carrefour set cu elastic special si margele colorate. daca vreai sa impletesti bratari e mai complicat de explicat. dar nu ma refer la impletit cu trei fire. este un alt mod si trebuie sa vezi un filmulet ca sa poti intelege. eu am invatat din revista ''sabrina'' dar din pacate nu o mai am acum.

| anaisu a răspuns:

Cercei imi fac si eu singura nu e foarte complicat si daca ai o mercenerie in apropriere e perfect

te duci la mercenerie si iti iei tortite ase se numesc sunt partile de sus de la cercei lungi si mai sunt si niste rotunduri micute ( ah imi sta pe limba) pe care le poti imbina de diferite lucruri iti mai trebuie niste bilute si gata inspiratia iti vine pe moment sau ai putea sa iei o agrafa de birou so indrepti sa pui bilute pe ea ma rog dar asta e mai complicat ca iti trebuie patent

daca vrei imi dai un mesaj privat si iti explic mai detaliat

bafta:*

| NELIAN a răspuns:

Ceau, daca la margele te referi iti recomand sa faci o excursie in Istanbul(Turcia) vei gasi intre Bazarul Acopreit si Eminonu cateva strazi unde se vand numai margele si tot ce ai nevoie pentru confectionare la preturi mici iar daca nu ai timp de excursii trimite un mail la paraschivunelian@yahoo.com si imi spui de ce ai nevoie iar daca vrei sa faci bijuterii din metale pretioase sau comune trimite un mes de asemenea.