| IszyKitty a întrebat:

Cum pot invata sa merg mai bine pe tocuri?hee hee HELP pana nu ajung in spital!laughing

Răspuns Câştigător
| alma17angel a răspuns:

Mergi cateva min prin casa cu un picior gol si unul cu toc[incearca sa urci scari, sa mergi cu o geanta cu chestii grele in ea.] Apoi inverseaza pana te inveti. Dupa incearca cu ambele picioare cele de mai sus.

Daca vrei apasa butonul asta ciudat cu o funda de langa. Pup.

12 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti explic ideea este sa pasesti intai cu calcaiul si apoi sa pui varful piciorului jos.scrie pe youtube si acolo sigur vei gasi.dar e normal s anul stii sa mergi pe tocuri imediat.trebuie sa exersezi mult si sa gasesti niste pantofi comozi.cei mai buni sunt cei care au platforma si toc, sunt comozi si nu trebuie dor picioarele de la ei.eu la banchet am rezistat toata noaptea in pantofi cu platforma(vreo 3 cm avea) si toc de 10 cm).PS: nu erau pantofi vulgari, ci dimpotriva foarte eleganti si usori mai ales.am rezistat (am si dansat normal) toata noaptea, eu care nu prea stiam sa merg pe tocuri nu purtasem decat la o nunta cu cateva luni in urma. daca vrei cauta prin intrebarile mele, am pus si eu o intrebare in genul asta(acum un an) si am primit un raspuns folositor.

| aumih16 a răspuns:

Sa incerci sa le misti sau ceva! balangani! hai mai ca e simplu! ce naiba! ce dumnezeu! tu care esti fata! ar trebui sa te descurci!

| kitty00 a răspuns:

rolling on the floorAr fi mai bine prima data sa incerci pantofi ortopedici rolling on the floorsper ca am scris corect si la urma cu toc cuiwinking. Altfel nu stiu cumlaughingrolling on the floormergi cu ei pe hol sau in scara=)laughing de preferabil pe hol, si cu o carte pe caprolling on the floor)))). Bafta!winking

| Puffulets a răspuns:

Pai fa cateva ture prin casa si tine picioarele drepte si nu sta cocosata cand mergi.Privirea in fata si asta elaughing. Nu e mare chestie o sa te obisnuiesti asa e prima datawinking

| kyara10 a răspuns:

Daca nu sti sa mergi pe tocuri sunt pantofi speciali pentru persoane ca tine se numesc pantofi ortopedici

| MhPnr a răspuns:

Puneţi cărţi pe cap, ştii tu, ca în filme laughing şi priveşte DOAR în faţă. Tot exersează până vei reuşi, ai răbdare doar happy

| Mariiuca112 a răspuns:

Exerseaza! Mergi prin casa cu tocurile, intreab-o pe mama ta daca te descurci bine, mergi peste tot cu tocurile pentru a te obisnui. Sper ca te-am ajutat.

| ada2203 a răspuns:

Eu zic sa incepi cu tocuri mici, sa exersezi pana poti umbla bine pe ele, apoi cu niste tocuri mai mari, si tot asa pana poti umbla pe tocurile pe care vrei. Eu asa am invatat. Funda?

| Ralluca99 a răspuns:

E instinct feminin! Sau femeiesc, cum so spune! laughing)) Baftaaahee hee

| Georgienützä a răspuns:

Mergi pe langa un perete si sprijinate de el, si faci asta in continuu. o sa iti reuseasca asa am facut si eu

| DulceataXP a răspuns:

Ca sa mergi in tocuri bine si increzuta fara a te gindi la asta dupa cum m-am invatat eu adica pe acasa pe incalti in pantofi inalti si unde nu te-ai duce pin prejuru casii te duci cu ei adica faci mincare in ei daca esti la oras pe duci sa arunci urna tot cu ei si in timp de citevai saptamini te vei invata a merge foarte bine Succes papusico

| Ramo_Ramona_1995 a răspuns:

Te ajut la intre bare daca ma ajuti sa am facebookul lui alex velea