| BLUElăv a întrebat:

Cum pot renunța la obiceiul de a îmi roade unghiile?
Funda!

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Mesteca guma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghii false, daca ai 13 anisori deja poti sa te duci sa iti pui si cam asta este. Alegi un model care sa te faca fericita, unghiile lungi sunt blanahappy miaw. Si plus de asta cand te vei uita la mainile tale vei fi cuprinsa de un sentiment placut asa nu le vei mai roade pentru ca iti vor placea unghiutele.

| Energy_Glory_1985 a răspuns:

Exista la sephora\flormar niste solutii speciale care ti le dai pe unghii si daca incerci sa ti le rozi simti gustul ala nasol... si nu ti le mai rozi. De asemenea poti incerca sa ti faci unghiile, eu cand mi le fac nu simt nevoia sa le rod.

| Corinus_Cori_2001 a răspuns:

Simplu.Iti iei seminte sau ceva care sa te tina ocupat, altceva...nu mai stiu, nu am avut asemenea probleme big grin

| Tarra632 a răspuns:

Gandeste-te cat de multi microbi ai sub unghii inainte sa ti le rozi.