| kpoplover21 a întrebat:

Cum pot repara varfurile despicate? Ceva natural plzzz. puppy dog eyes

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Varfurile le tai macar o data la doua luni, foloseste si ulei de ricin

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In fiecare luna, sa iti regenerezi varfurile, sa le taie cineva care este usor la mana..pe mine sotul ma tunde luna de tuna
Foloseate cu incredere masca de ou cu ulei de maslini si vitamina A.
O zi frumoasa sa aihappy

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Masca de ou cu ulei de masline/ricin/vitamina A.
Si sa iti tunda varfurile cineva care are mana usoara
O zi frumoasa sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te la un copac taiat aproape in doua. Cum il poti repara? Nu poti. Exista produse cu silicon care ascund aspectul de par despicat dar parul oricum se va tot despica iar cand o sa bagi foarfeca in el o sa constati ca in loc sa trebuiasca sa tunzi varfuri o sa tai vreo 5 cm buni ca sa ai parul "curat ".

De varfurile despicate scapi doar cu foarfeca. Uleiurile si substantele pentru varfuri despicate sunt doar pentru prevenire.

| veverutz a răspuns (pentru anonim_4396):

Din experienta tin sa te contrazic. uleiurile nu sunt doar pentru prevenire, sunt de prevenire doar atunci cand ai parul ok. eu mi-am rezolvat asa varfurile despicate si par deteriorat si imi puneam masca aceasta de 2 ori pe saptamana. bun ca nu rezolva instant dar rezultatele se vad destul de repede. darkangel, nu imi lua in nume de rau mesajul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru veverutz):

Aveai firul despicat in doua si pur si simplu s-a lipit? straight face

| veverutz a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam parul despicat, nu stiu daca in 2 dar era despicat pentru ca asa mi-a zis si la coafor si la dermatog cand am fost cu o problema cu niste coji in cap. nu am vrut sa ma tund pentru ca nu imi place sa imi tund varfurile, nu le-am tuns niciodata. ori m-am tuns scurt ori l-am lasat lung, dar fara tuns intre cresteri si cu ulei de ricin, de masline si galbenus de ou si-a revenit la normal. eu zic ce mi s-a intamplat, nu trebuie sa ma crezi neaparat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru veverutz):

De coji cum ai scapat?

| veverutz a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu sampon nizoral si dupa am continuat cu head & shoulders de la care nu am mai facut nimic. am incercat si pantene si alte tipuri de sampon dar mi-au facut matreata.

| LiviuStefan a răspuns:

Ulei de ricin.Colegele mele folosesc! Nu stiu daca e chiar bun.

| alexandra13131718 a răspuns:

Cumpara de la AVON samponul cu exctarct de ulei de argan si uleiul de argan, dupa ce te speli cu samponul si te clatesti, pe parul umed dai cu uleiul de argan doar pe varfuri... am folosit si eu si este foare bun. firul arata foarte sanatos.winking

| veverutz a răspuns:

Fa un amestec de : ulei de ricin, 2 galbenisuri de ou si o lingura de ulei de masline si te dai pe varfuri cu el si stai jumatate de ora cu o punga in cap. poti sa te dai pe tot parul daca vrei, este o masca foarte buna care face parul frumos. acum faci si tu masca in functie de cat de lung ai parul. daca ai parul mai lung pui mai mult din fiecare.

| FataCuOchiCaprui98 a răspuns:

Cum a spus si "veverutz" uleiul de ricin ajuta foarte mult. Asa sunt si eu am varfurile foarte despicate, dar nu am avut ce face decat sa le tai. Dupa am inceput sa ma dau de 2-3 ori pe saptamana cu uleiul de ricin. Stai linistita parul va creste repede. :*