| NiKkKoOo a întrebat:

Cum pot sa am un ten fin fara cosuri ...si fara sa folosesc creme?

Răspuns Câştigător
| 10011993 a răspuns:

Buna, poti incepe prin a spala cu sapun cu sulf zona respectiva, apoi dupa cateva saptamani adauga la aceasta metoda de igiena si ungerea zonei respective cu crema de galbenele( asta daca te speli seara) sau gel matifiant de la Nivea( daca te speli dimineata), dupa inca o saptamana in fiecare dimineata trebuie inghitita o bucata de marimea unei nuci de drojdie de bere! iar la o luna de la inceperea tratamentului ai putea sa mergi la cosmeticiana sa-ti scoata comedoanele ramase( sau poti ruga pe cineva sa faca asta, in conditii de maxima igiena)! fa acest tratament in jur de 3 luni si vei scapa de cosuri cu siguranta:* poti sa nu folosesti cremele ( cea de galbenele si gelul matifiant), dar rezultatele nu vor fii pe masurasad bafta oricum:*

5 răspunsuri:
| ralukita a răspuns:

thinking
eu folosesc Aknesol. dar doar imi usuca cosurile sad

| BeHappyForMe a răspuns:

Eu ma spal cu sapun de sulf sau cu sapun dave si am un ten perfect.

| ave a răspuns:

Foloseste ceai de musetel sau ceai de galbenele. fierbi cam 200 d ml de apa + 2 pliculete de ceai. dupa aceea lasi sa se raceasca putin iar cand este ceaiul caldut.imbibi putina vata in ceai si aplici pe fata.

stima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit ca sexul ajuta la obtinerea unui ten fin si fara cosuri.d fapt stiu sigur, mie deja mi-au disparut. Daca esti mik, adica mai putin d 16-17 ani, Nu t sfatuiesc sa faci sex, eu doar ti-am spus asa ca sa stiiwinking

| adriana996 a răspuns:

Http://ioana-black-rose.blogspot.com/......riste.html gasesti aici pe blogul meu...vezi ca mai sunt inca niste pagini in dreapta tot pe blog : http://ioana-black-rose.blogspot.com/......nului.html