| CRISTINA_5101 a întrebat:

Cum pot sa fac sa-mi creasca parul mai repede? Problema e ca nu vreau sa folosesc masti complicate si tot feluri de sampoane...

8 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu ai cum sa accelerezi cresterea parului, altfel decat cu ajutorul unor masti cu proprietati nutritive.Eu iti recomand uleiul de masline, uleiul de ricin si gama Revalid.
Pentru stralucire si aspect matasos, ar fi bine sa te clatesti cu otet si zeama de lamaie, amestecate intr-un vas (daca te ingrijorezi din pricina mirosului, tin sa precizez ca daca te speli bine cu apa dupa aceea, acesta nu va persista).
Si inca un lucru: renunta la placa, ondulator sau orice alt produs care degradeaza firul de par. Chiar daca acesta creste din scalp, de la radacina, firele despicate nu vor adauga niciodata un plus de frumusete, asa ca avand grija de parul tau, vei avea grija si de frumusetea ta!
Mult succes!

| NuConteazăCine a răspuns:

Ca sa creasca "mai repede", parul trebuie sa fie in primul rand sanatos. Deci sa nu-l deteriorezi (cu vopsea sau placa) si sa iti tai varfurile foarte des. Ai putea folosi masca de par de la Revalid, este foarte buna si nu este complicata... o aplici pe par si astepti 10 min, apoi clatesti happy Alte metode nu sunt...

| oanna_7222 a răspuns:

Nu te spala des! o sa ti`se ingrase parul :*

prindeti`l mereu, nu mai folosi fixative. spume si chestii de genul. Am auzit ca parul creste mai repede vara.

| RoxanaCher a răspuns:

De obicei parul creste maxim un cm pe luna! Frizerita la care am fost, mi-a spus ca are legatura si cu stresul! Cu cat esti mai stresata si mai obosita, cu atat parul iti creste mai greu!

| CatalinaMarina a răspuns:

Stiu ceva care l-a mine a mers sa-mi cresca parul mai repede:sa te tunzi cand e luna plina. adica daca sthii ca va fi luna plina in ziua aia tunde-te.

| .... a răspuns:

Uleiul de ricin de foarte bun (il aplici la radacina, il lasi cat ai timp cat poti de mult chiar si 2-3-4 ore si dupa te speli si la ultima apa pui un pic de suc de lamaie sa nu iti ramana gras )sau mai poti sa incerci tinctura de ardei iute(se tamponeaza cu un pic de vata la radacini se lasa 20 de min. si te speli normal, dar ai grija sa pui 3-4 ling. de apa cu 2-3 ling. de tinctura )acestea le faci odata pe sap. sau de 2 ori pe sap. Si daca iti impletesti parul (spic, simplu, etc) o sa creasca mai repede! bafta :*

| dailydaisy07 a răspuns:

Nu poti sa oblici parul sa creasca mai repede!

| mariuspolizei a răspuns:

Probabil te-ai tuns si nu iti place si vrei sa-ti creasca mai repede ca sa te tunzi din nou. Solutia e simpla: spala-te pe cap des. Probabil ca tu te speli pe cap la 2-3 zile. Incearca sa te speli in fiecare zi si ai sa vezi ca o sa-ti creasca mai repede ca de obicei.