| crystinascumpik a întrebat:

Cum pot sa imi albesc unghiile in cel mai scurt timp? Va roog raspuns rapid!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zeama de lămâie și pasta de dinți

4 răspunsuri:
| Bacteriuță a răspuns:

Cu ojă albă laughing

| danadana28 a răspuns:

Depinde de ce natura este ingalbenirea lor. Daca esti fumatoare, lasa-te de fumat. Mie mi s-au ingalbenit pe fondul unei probleme interne: lipsa de minerale. Daca si la tine e tot de natura interna, ia timp de o luna un supliment alimentar cu minerale, eu recomand Osteocare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Exista mai multe metode de albire a unghiilor. Poti cumpara creioane sau geluri de albire dar iti poti face si cateva retete:
1. Amesteca o lingurita de suc de lamaie cu o lingurita bicarbonat de sodiu pana obtii o pasta. Aplica o mica cantitate pe fiecare unghie si cu ajutorul unei pile, freaca incet unghiile. Spala-te pe maini si apoi da-te cu o crema hidratanta. Cand unghiile sunt complet uscate da-le cu doua straturi de lac de unghii.
transparent.
2. Pentru indepartarea petelor galbui lasate de lacul de unghii foloseste o lingurita apa oxigenata3 % amestecata cu 2 lingurite si jumatate de bicarbonat de sodiu. Cu ajutorul unui betigas de ureche aplica pasta obtinuta sub varful fiecarei unghii, dar si pe suprafata intregii unghii. Lasa mixtura sa actioneze timp de 3 mintue apoi clateste-te cu apa calduta.
Fa-ti acest tratament o data la 6 sau 8 saptamani.
3.O metoda mai putin ortodoxa este folosirea substantelor de albire a dintilor.
Iti poti inmuia unghiile in substanta pentru albirea dintilor timp de 5 minute.
Na, sper ca te-am ajutat cat de cat.
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timp de 3 zile le speli cu o periuta si pasta de dinti si o sa vezi ca se albesc. Pacat ca pastele astea nu sunt bune pentru ce au fost ele create ( albirea dintilor ).