| cLeaNN a întrebat:

Cum pot sa imi fac dinti mai albi? Remedii naturale! Fara link-uri! FUNDA + INTELIGENT + FOLOSITOR!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Am auzit ca sarea de lamaie face minuni pentru albirea dintilor. Te dai cu ea pe dinti.
Succes!

| Snuff a răspuns:

Remediile naturale sunt utile pentru ca se gasesc,de obicei,in orice casa.
Pentru albirea dintilor exista:
-Bicarbonatul de sodiu
Seara,dupa perierea obisnuita a dintilor,perie-te pentru cateva minute si cu bicarbonat de sodiu. Apoi,clateste-te bine.

-Sarea grunjoasa
Se foloseste seara,inainte de culcare, asemeni bicarbonatului de sodiu. Dupa folosire, dintii se clatesc cu apa din abundenta.

-Zeama de lamaie
Zeama de lamaie se amesteca (,) cu o cantitate egala de apa.Cu lichidul astfel obtinut se clateste gura de 3 ori pe zi (optional,dupa fiecare masa).

-Masticatia
Dupa cum se stie, masticatia este foarte importanta din multe puncte de vedere. Ajuta cu precadere in diete, dar si pentru sanatea dintilor.Mestecand bine alimentele, mai ales mere, poti avea dintii mai albi.

| Snuff a răspuns:

Remediile naturale sunt utile pentru ca se gasesc,de obicei,in orice casa.
Pentru albirea dintilor exista:
-Bicarbonatul de sodiu
Seara,dupa perierea obisnuita a dintilor,perie-te pentru cateva minute si cu bicarbonat de sodiu. Apoi,clateste-te bine.

-Sarea grunjoasa
Se foloseste seara,inainte de culcare, asemeni bicarbonatului de sodiu. Dupa folosire, dintii se clatesc cu apa din abundenta.

-Zeama de lamaie
Zeama de lamaie se amesteca (,) cu o cantitate egala de apa.Cu lichidul astfel obtinut se clateste gura de 3 ori pe zi (optional,dupa fiecare masa).

-Masticatia
Dupa cum se stie, masticatia este foarte importanta din multe puncte de vedere. Ajuta cu precadere in diete, dar si pentru sanatea dintilor.Mestecand bine alimentele, mai ales mere, poti avea dintii mai albi

| happyendings a răspuns:

Sucul de lamaie face rau la dinti daca te dai mult. Poti folosi parte alba din coaja lamaii, dar fara suc. Dupa o saptamana. se vede diferentahappy

| danutza_2917 a răspuns:

Foloseste o pasta de dinti cu ingrediente naturale care pe langa ca albeste dintii iti mentine si sanatatea cavitatii bucale http://aloeveraforever.ro/......t-toothgel

| patchouli a răspuns:

Poti sa folosesti bicarbonatul de sodiu alimentar.il poti aplica pe periuta de dinti impreuna cu pasta (de dinti) sau separat happy