| AIinaElena35 a întrebat:

Cum pot sa imi fac parul moale? Am nevoie de ajutor!

5 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Buna, mai întâi trebuie să aștepți puțin până când o să se facă moale, cam peste 2-3 spălări.
Trebuie să ai un șampon destul de bun îți dau exemplu cele de la TV ( dar de obicei oamenii pe acelea le folosesc), să te dai cu balsam ( dacă folosești ar trebui sa il schimbi )si nu exagera cu spălatul pe cap pentru că nu este bi e să te speli în fiecare zi cu șampon, este bine la 2 zile.
Sper ca te-am ajutat cât de cât si un an nou fericit happy
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti masti de par cu uleiuri vegetale, lasa-le pe par cat mai multe ore.
ex : ulei de masline, ulei de cocos, ulei de argan, ulei de ricin, ulei de migdale dulci, ulei de avocado, ulei de jojoba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=oDdXBpGdfFU - cu asta merge din prima
https://www.youtube.com/watch?v=3YwrALd20ys
https://www.youtube.com/watch?v=QoyMXEoS90A

Alte chestii:
- intr-un litru de apa calda pune jumatate de lingurita de miere si te dai cu asta dupa ce te-ai limpezit
-nu-ti usca parul cu prosopul, ci tine-l timp de 10 minute asa :https://www.youtube.com/watch?v=W0jWvowYD7k
- nu folosi uscator, placa sau ondulator fara protectie termica
- nu folosi sampoane cu sls sau silicon ( ex: Garnier, Marseillaise, si nu stiu sigur daca Elseve pe alb are silicon )
- balsam neaparat
- nu folosi balsam cu silicon ( Garnier exemplu )
-tunde-ti varfurile la 3 luni

| doarnoidoi1234 a răspuns:

Sa te speIi cu un sampon bun (CIear), sa te dai si cu baIsam si sa te speIi nu foarte des

| Pisica3000 a răspuns:

Eu îți recomand șamponul elseve este foarte bun si îți face parul foarte moale.