| HeiSuntNati a întrebat:

Cum pot sa imi indrept tot parul intr-un timp cat mai scurt?

Răspuns Câştigător
| Reiikó a răspuns:

Perie de indreptat
Dupa ce parul a fost spalat si tratat cu balsam, parul trebuie pieptanat de la radacina spre varfuri, adaugand, daca este posibil, ulei sau apa. Vei folosi o perie rotunda pe care sa o pui la uscator. Pregateste-te sa pierzi ceva timp, dar si sa te bucuri de rezultate.

Placa de indreptat
Se aplica pe portiuni reduse de par uscat. Ca sa protejezi parul este necesar sa folosesti mult balsam inainte si sprayuri de protectie dupa. Efectul dureaza pana la urmatoarea spalare a parului, dar poate fi afectat daca te expui la umiditate excesiva.

Poti sa-ti indrepti parul cu feonul si peria rotativa! Parul sa fie umed!

6 răspunsuri:
| robyboss69 a răspuns:

Cu presa desigur.

| amaliaamy a răspuns:

Indinte-de cu placa
din poza asta care o ai mi se are ca ai parul drept

| Didi908 a răspuns:

Cu placa sau poti sa te duci la coafor si spune-i sa til fac drept [permanent=tot timpul] big grin

| someonelikeu a răspuns:

Cu placa

| HeiSuntNati explică:

Stiu ca cu placa... dar imi ia mult prea mult timp. mai ales la spate.

| foofoo a răspuns:

Cu fierul de calcat.