| Ionelarebela a întrebat:

CUM pot sa imi modific id:d adica la nume

Răspuns Câştigător
| Kennya a răspuns:

Multe din întrebările utilizatorilor de Yahoo! Messenger sunt legate de numele cu care ei apar în lista prietenilor.
Mulți nu doresc să apară cu numele și prenumele ci cu un nickname sau chiar direct id-ul de messenger și nimic mai mult.

Pentru a modifica aceste lucruri, în meniul Messenger > My Contact detalies

În fereastra apărută avem câmpurile pentru Nume (first, middle, last) urmate de câmpurile nickname și jobtitle.

Dacă toate câmpurile sunt goale, nu avem setat nici nume nici nickname, vom apărea direct cu id-ul de messenger.

Câmpul nickname are prioritate. Dacă îl completăm (de exemplu BOGDAN), vom apărea în lista prietenilor și în conversații cu numele completat adineori indiferent dacă în câmpurile pentru nume (name) sunt sau nu completate.
Și o ultimă posibilitate, când nu avem completat câmpul pentru nickname dar este completat cel pentru name. În acest caz, natural, vom apărea cu numele completate acolo.

Yahoo! Messenger oferă în acest fel aceste 3 moduri de a ne seta un nume sau un nickname. Aceste setări sunt valabile pentru cazul în care adăugam un id nou sau suntem adăugați. De remarcat faptul că atunci când suntem deja în lista unui prieten cu un nume și facem aceste schibări (fie schimbăm numele, fie adăugam un nickname, fie dorim să apărem doar cu id-ul și lăsăm câmpurile libere) nu se va modifica nimic. Odată ce un prieten ne-a adăugat, numele cu care vom apărea în lista lui ține doar de el. Îți poate da un nume, îți poate pune un nickname sau pur și simplu poate seta ca messengerul lui să afișeze doar id-urile și nimic altceva.

De asemenea, aceste schimbări nu influențează modul în care avem setat numele sau orice altfel de informații pe celelalte servicii ale Yahoo! cum ar fi Yahoo! Mail, FlickR, etc.

Sper că aceste informații vă sunt utile. Totuși, pentru mult mai multe informații.

www.ymlover.com/cum-sa-schimb-numele-cu-care-apar-in-lista-prietenilor

Daca e bine da-mi funda plss :o3

7 răspunsuri:
| Ilusion :X a răspuns:

Acolo scrie: logat ca rebeca, da-i la modifica profilul si scrii la nume. numele care il vrei. big grin

| Malvina24 a răspuns:

Intrii la ''editare date logare'' si de acolo e simplu(gasesti in partea stanga scris cu portocaliu sub '' vizualizare profil''

| mac_6026 a răspuns:

Te duci pe "Messenger" sus si dupa aceea dai click pe "Contact details" si la name pui ce vrei, iar dupa aceea save

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*** njtiu si eu caut cum sa mi modifik id mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti

| mafia_4143 a răspuns:

Pory satyl modifici schiband sexu si numele