| Deszire a întrebat:

Cum pot sa imi ondulez parul in mod natural eu am un par foarte drept si subtire si vreau sa il am ondolat si puterni ce pot sa fac

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Simplu. Puneti-l pe bigudiuri sau fa-ti codite impletite.
Sunt si altfel de codite: iei o suvita si o rasucesti foarte mult, apoi o lipesti cu scoci sau cu un elastic. Fa asta cand ai parul ud, altfel nu-ti va sta. Cand ti se usuca parul, scoate elasticul/scociul.
Ti-l poti ondula si cu ondulatorul, dar asta iti poate arde parul.
Ca sa-l ai puternic, foloseste sampon pentru regenerarea firului de par.
Poti folosi toate produsele astea pentru un par puternic. La mine a mers.
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:5, s:0

Saau, ia o suvita si o fasie de material. (15-20 cm)
La mijlocul fasiei, pune alta fasia de material si ruleaz-o. Apoi iei suvita de par si ruleaz-o pe fasia aia de material, si leaga capetele fasiei. Sunt un fel de bigudiuri da' mi se par mai eficiente. Sa le lasi toata noaptea in par.

Uite un link: http://www.femeia.ro/......tural.html

aaa da si dupa ce iti faci baie, cand ti se usuca parul (drept sau ondulat) aplica un gel ca asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0 (ala din drepta, cu albastru).

4 răspunsuri:
| sabilopod a răspuns:

Pune-l pe bigudiuri sau fa-l ''sarmalute'' si prinde-le cu bucati lungi de material (dar asta cand ai parul ud si recomand la metoda asta sa astepti sa se usuce natural, rezultatul e mai bun)

| Coccco a răspuns:

Pai poti sa iti pui parul pe moatse sau pe bigudiurii:*. Si apoi poti da cu un pic de lac de par (fixativ) dar nu mult pentru ca o sa-ti ingreuneze parul.
Fundabatting eyelashes?

| bombonica22 a răspuns:

In mod natural nu exista daca e te duci la coafor si ti-l faci permantentwinking

| IoanaTempah a răspuns:

Il pui pe bigudiuri, dar le recomand pe cele profesionale pentru ca cele ieftine nu sunt de calitate!happy