| Rodyana a întrebat:

Cum pot sa ma fac bruneta fara sa ma vopsesc (adica fara sa-mi stric parul). Exista vreo vopsea naturala si cu acelasi efect?

8 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Poti sa te speli cu infuzie de frunze de nuc, iti va inchide parul o nuanta.

Janina
| Janina a răspuns:

Cumperi o vorpsea de par mai scumpa, nu ataca firul de par asa rau

pupimik
| pupimik a răspuns:

Exista si sampoane cu nuantator. Culoarea trece dupa cateva spalari... dar ai grija ca risti sa iti patezi prosoapele happy

| borsec a răspuns:

Exista dar nu cu aceleasi efecte de durata si de stralucirea parului, este un produs pe baza de plante se numeste Hena.

| 1985 a răspuns:

Incearca sa cumperi o vopsea pe baza de plante cat mai naturala, chiar daca costa mai mult.culoarea neagra nu distruge tare parul daca este de calitate. poti folosi si henna, dar atentie:daca o sa vrei sa il vopsesti apoi alta culoare trebuie sa stii ca nu prinde pe henna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te speli cu infuzii de frunze de nuc obtii nuante de brunet straight face... dar exista si nuantatoru care nu ataca firu de par straight face.

| antonella_5557 a răspuns:

Samponul vopsea dar nu e de lunga durata