| Kindly a întrebat:

Cum pot sa-mi fac parul ca a tipelor din imagine? http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:144&biw=1024&bih=629. vreau sa nu folosesc ceva aparat de ondulat.stiu ca se poate si fara aparate :)

Răspuns Câştigător
| Marie_9156 a răspuns:

Poti sa il pui pe "moate". Dupa ce il speli iei niste panglici pe care poti sa le faci din niste carpe de bumbac si rulezi parul pe ele. Dupa ce se usuca o sa ai asa niste bucle lejere. Poti sa faci asa si cu sosete curate. Cauta si pe YOUTUBE ca sunt o gramada de guru care iti arata.

3 răspunsuri:
| KiduuTaw a răspuns:

Poti sa ti-l faci cu bigudiuri sau cu niste geluri speciale pentru fixarea parului in forma dorita.
FUNDA?

| loveinshadow a răspuns:

In primul rand parul sa fie cat se poate de intins. Daca vrei bucle mari si lejere sa folosesti bigudiuri cat mai mari, daca vrei mici bigudiuri mici si multe pe suvita. Eu as lasa bigudiurile in par cam o noapte si cand te trezesti il dai cu fixativ!

| fantabau a răspuns:

Poti sa ti le faci pe parul ud fa astahttp://www.youtube.com/watch?v=do5GsuTR0zw apoi dimineata sau peste o durata lunga de timp o scoti incet.