| progcopm a întrebat:

Cum pot sa-mi ondulez parul fara sa-l ard?
exista vreo solutie, un sampon, o crema?
va rog

Răspuns Câştigător
| Anndrreiiutta a răspuns:

Inainte de a ondula fiecare suvita in parte, aplica o spuma modelatoare. Asa iti vei proteja parul, iar buclele tale vor dura mai mult timp. daca nu ti le on dulezi cu placa am o idee mult mai buna care nici nu necesita placa pentru onduleuri. Spalate pe par, usuca-l aproape complet ia niste fasii de hartie cartonata, si ia cate o suvita invasoar-o pe fasia de hartie si leaga capetele fasiei. Faci asta cu tot parul iar apoi dormi asa cu el iar dimineata o sa ai niste bucle naturale. Bine inteles trebuie sa iti pui ceva pe cap in timp ce dormi pentru a nu se desface fasiile de hartie.

2 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Bigudiurile
sunt usor de pus si o sa ai un rezultat extrem de bun happy
si asa nu iti vei arde parul happy

| OddKidd a răspuns:

Spala-te pe cap si usuca-l aproape de tot. Apoi i-a cate o bucla si invarte-ti-o ca si cum ai invarti o sfoara.Prinde-l apoi cu ceva si pune-ti o caciula sau ceva pe cap. Dimineata cand te vei trezi vei avea niste bucle perfect naturale. Daca ai parul moale fixeaza buclele cu putin fixativ. Sper ca te-am ajutathappy