| Cristina_2136 a întrebat:

Cum pot sa-mi ondulez parul, sa-mi fac bucle mai definite si sa-i dau mai mult volum?(acasa)Precizez ca am parul drept si am incercat de mai multe ori cu spuma si nu prea a tinut...

20 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Hai sa-ti zic un secret de-al meu, am de la ficamea un fel de clama intinsa, are doua sarme la mijloc si este imbracata in catifea, prinzi parul la mijlocul celor doua sarme si al dai dupa asa ca un coc, pana il duci in varful capului, il las de seara pana dimineata, cind ai dai drumul sta si cu volum si foarte ondulat, dar ca sa nu stea tare ondulat imi dau cu peria prin par si se mai lasa, pot sa-ti zic ca sta super, dar inainte de a face asa ceva trebuie sa dai cu spuma, sau foloseste un produs special pentru volum.Bafta multa.

| alexa a răspuns:

Pai poti in primul rand sa incerci sa. l faci cu ondulatorul si dupa aia te dai cu fixativ...sau incearca si da. ti cu un pic de spuma pentru volum imediat dupa baie(dar ai grija sa nu fie prea mult k se incurca)
sau eu am mai incercat cu hartie.iei cate o suvita o rasucesti in jurul unei hartii si legi hartia la capat.nu.ti face tot parul si sa nu. l legi prea sus(mai bine cam in zona ochilor)pentru ca dimineata te vei trezi cu el prea marebig grin
oriqm rezultatul e superdar ai grija k nu e usor si obosesti.
mai bine cu ondulatorulwinking

| Sara a răspuns:

Ce diferenta happy al meu e cret si il indrept. pune moatze din hartie cu bere. alea sigur tzin 2 3 zile.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu imi ondulez parul cu placa de intins parul... iau cate o suvita dau cu un pic de fixativ... il intind apoi il rasucesc pe placa (placa mea nu e foarte groasa si pot) tin 1 min si ii dau drumul... cand e gata totul dau bine cu fixativ si gata... sta garantat 2 zile...

| bOom a răspuns:

Incearca TAFT spumă de păr...numarul 5...

| maya_4030 a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci bucle ai nevoie de o placa de intins parul, folie de aluminiu si rabdare.

| maryana5 a răspuns:

nerd de placa ai auzit? d'oh

| Christine a răspuns:

Eu il ondulez cu ondulatorul. Si dupa dau cu fixativ.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa prostiile astea! hai sa te invat eu o metoda sigura, te duci la Portile de Fier 1-2 si te electrocutezi acolo...sau te razi in cap, mie a inceput deja sa-mi creasca mai des...bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa ai par pubian in cap sa inteleg thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu il ondulezi cu ondulatoru si dupa aceea dai cu fixativ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica mai intai o spuma pentru obtinerea unor bucle definite si apoi onduleaza parul cu placa sau ondulatorul iar la sfarsit da cu fixativ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor am gasit intr-o seara niste videoclipuri eram cam somnoroasa si nu mam uitata la ele doar la cateva cine stie unde sunt videoclipuri cum se onduleaza parul si din astea va rog dati-mi adresa

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma chinui sa mi l ondulez si nu reusesc am incercat si cu spuma fixativ, ondulatorului secolului 21 si nu vrea sa stea nici cum. m am hotarat ma tund la 0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l pe bigudiuri moi daca vrei sa dormi cu ele sau da ca nu vrei asa poti sa iei bigudiuri din plasctic, iar ininte de a-l pune pegudiuri il dai cu spuma sau cu apa. la farsit inainte sa scoti bigudiurile il usuci cu fionul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ffte simplu daca ai placa e bine ruleaza parul pe o fasie de hartie apoi lasa placa sa se incinga iar dupa aia pune pa ruloul pe care vrei sa-l ondulezi! Succes sper sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu placa de intins parul...sunt filmulete pe internet in care te invata cum se fac onduleurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci fii atenta.eu am parul mediu si mereu ma ondulez asa.
am o anumita spuma de par, care o aplic pe parul umed.imi pun cateva bigudiuri si le tin 5 min.[maxim] ca apoi se vede cam naspahappy. apoi dau ca fixtavi[putin] sa'mi ramana asa

| Pufulete666 a răspuns:

La o zi dupa ce te-ai spalat date cu bere(dar nu iti ineca parul in ea), iar pentru a avea volum tapeaza-l la radacina inainte de a folosi bigudiuri(cateva ore) sau ondulatorul, dupa acea poti sa dai cu fizativ pentru a mentine volumul dar sa NU te piepteni la sfarsit doar sa ti-l aranjezi cu degetele sa un pieptan cu dinti foarte rari, sper sa te ajute!