| maria2000racovita a întrebat:

Cum pot sa-mi personalizez hainele (fara masina de cusut)? Astept cit mai multe raspunsuri si link-uri. happy

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

De exemplu,cu paiete,dar nu in exces,dau un aspect tiganesc! Sau daca ai un tricou alb,poti sa-i faci gauri punck sau sa-l desenezi cu carioci,vopsele etc.E vara,nu trebuie sa dai milioane pe pantalonii scurti de blugi. Ia-ti niste jeansi mai vechi,si taietii in asa fel sa fie scurti,poti s-ai asortezi cu un tricou smecher,cu paiete sau altceva... la tenesii tai(daca au panza)poti sa le pui bronse cool si personalizate. Daca esti fanul Rihannei(de exemplu) poti sa iti cumperi un tricou cu ea, sa-l persoalizezi cum am mentionat mai sus, tenesi de panza cu o bronsa(adaugata de tine, sigur)cu chipul Rihannei si niste blugii scurti. Poti sa adaugi si accesorii, bratari de plastic(de se poarta).
Mi-a venit pe momentlaughing)
Funda?

| maria2000racovita explică (pentru τττ):

Mersi mult de raspuns, m-ai ajutat foarte mult happy

| τττ a răspuns (pentru maria2000racovita):

Cu placerehappy

6 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Cumperi cateva coli de transfer de la libraria Diverta(sau din alta parte), si scoti imaginea la imprimanta.Aceasta imagine va trebui sa fie printata in"oglinda", lucru pe care il vei seta din calculator.Pe urma, asezi coala de transfer cu printul(imaginea) pe tricou, si presezi cu fierul de calcat, foarte incins, timp de 20-25 sec.La final, desprinzi usor coala de pe tricou.
ATENTIE-Inainte sa te apuci de lucru, e bine sa faci cateva probe pe niste bucati de material textil, asemanator cu cel al tricoului.Asta,ca sa poti verifica timpul optim de transfer.Iar fierul de calcat il muti din cand in cand, pe toate portiune colii de transfer, nu se tine numai intr-un singur loc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai exista tot felul de modele care se lipeste cu fierul de calcat.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Tenisii ii poti desena cu marker-ul sau cu diferite vopsele.
Daca ai jeansi lungi, taie-i astfel incat sa ii faci 3/4 sau scurti, e bine oricum.
La tricouri, nu stiu. Lasa-le asa cum sunt laughing.

| DeeaAndreiuta a răspuns:

Pai...alegi o poza pe care o pui pe foaie de transfer iar dupa aceea cu ajutorul fierului de calcat o calci pe tricouiar dupa aceea o lasi sa se raceasca...si asta-i totlaughing