| pintexim a întrebat:

Cum pot sa scap de pistrui, sau macar sa nu se Mai vada atat de tare?

8 răspunsuri:
| anadark84 a răspuns:

Exista niste creme la farmacie pentru asa ceva.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Ai putea sa iti dai cu fond de ten, dar te avertizez daca ai mai putin de 14 ani nu ti l-as recomanda.

| xBya a răspuns:

Pai incearca sa nu mai stai la soare, pentru ca asta ii accentueaza. Daca vrei sa scapi de ei, citeste aici http://www.libertatea.ro/detalii/articol/cum-scapi-de-pistrui-237425.html. Poate merge :P.

| BarBateLuL a răspuns:

Date cu fond de ten, ti le acopera cat de cat.

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Nu stiu daca poti scapa de pistrui dar poti sa-ti dai cu fond de ten si nu se vor mai vedea asa de tare.

| pwp a răspuns:

Daq-te cu zeama de lamaie...nu se vor mai vedea atat de tare

| Roberta a răspuns:

Exista in comert destul de multe creme pentru tratarea pistruilor sau te poti folosi si de remedii naturale pe care le poti prepara acasa, zeama de lamaie aplicata ca o lotiune sau te poti spala pe fata cu lapte! Poti incerca si diferite mastii in din fructe si legume cum ar fi caisele sau castravetii! Dar toate astea trebuie folosite pe o perioada lunga de timp pentru rezultate optime, singura solutie pentru indepartatea definitiva este peeling-ul chimic! Te sfatuiesc ca inainte sa incepi vreun tratament sa ceri sfatul unui specialist!

| DushulRece a răspuns:

Cu spray auto