| Fαntαsy a întrebat:

Cum pot sa scap. sau sa acopar o alunita?
Acum 1 an am avut un cos in zona nasului pe care il tot rupeam ( obisnuinta mai veche. >.< ). A ramas un semn bineinteles sad, si asta am crezut ca e pana zilele trecute cand a inceput sa se faca maro, semanand mai mult cu o mica pata pe piele. Deci in final. cu ce sa dau sa dispara, sa nu se mai vada sau. sa se vindece?! o. O

Dau Fundaa! happy

Răspuns Câştigător
| Andra_1279 a răspuns:

Daca vrei sa o ascunzi poti cu fond de ten, corector, pudra sau alte cele... Dar daca vrei sa dispara de tot e mai greu, dar am auzit ca functioneaza cu ulei de ricin (il gasesti la plafar). Te masezi in zona respectiva de 2 ori pe zi si in maxim o luna dispare. Funda?

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Fond de ten sau te duci la dermatolog sa o scoata cu laserul.

| Ananas2 a răspuns:

Incearca cu fond de ten ca sa nu se mai vada. va trece in timp fara sa ii faci nimic. mai greu, dar trece straight face