| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de cosurile de pe spate si decolteu? ce as putea incerca in afara de mersul la un dermatolog?

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Bitter romanesc, Bitter suedez ext.

4 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

De multe ori cosurile pe spate si pe piept pot aparea de la problemele cu ovarele.Mai bine ai merge la un control...asa cum a spus si copolovici.
Ca sa scapi de cosurile inestetice de pe spate poti merge la solar.Soarele usca aceste cosuri...si ti se va ameliora spatele.In plus vei si mai bronzatabatting eyelashes

| deealexx a răspuns:

Solar = tooooxic!

cosurile de pe spate si de pe decolteu apar cel mai frecvent in sezonul rece intrucat pielea nu este lasata sa respire corespunzator. cum e mereu frig, mereu esti imbrobodita cu haine groase...nu prea poti sta in tricou/maieu cum stai vara. cel mai bine e sa faci un dus in fiecare zi si`n zonele cu probleme sa te speli cu un burete abraziv, sa curete mai bine happy usor usor, o sa-ti dispara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuburi de gheata pe spate si decolteu.
winking

| copolovici a răspuns:

De multe ori, acneea şi excesul de seboree pot avea cauze interne, nu doar dermatologice. Fă-ţi un set complet de analize, verifică-ţi ficatul şi încearcă o dietă mai "light" dacă aceea curentă e bogată în grăsimi, dulciuri etc. Renunţă la băuturile dulci care conţin zahăr şi compuşi chimici. Dă-i organismului cît mai multe alimente naturale, detoxifiante.