Întrebare recomandată | Nicki18 a întrebat:

Cum pot scapa de petele ramase in urma cosurilor (remedii naturiste)?

9 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Te poate ajuta o masca de miere.
Infrumusetare placuta.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se poate prin :
TRATAMENT CU LASER
Daca semnele lasate de acnee sunt adanci si chiar au devenit pentru tine un complex, poti incerca un tratament cu laser care diminueaza considerabil cicatricile si ajuta la reinnoirea celulelor pielii.
SAU
Prin MICRODERMOABRAZIUNE
Este o procedura medicala care elimina primul strat al pielii. Atentie, acest tratament se face numai ajutorul unui dermatolog de incredere! Este o procedura care te ajuta sa scapi de semnele lasate de acnee, dar si de cosuri sau riduri.
Te pup!

| dienuta1990 a răspuns:

Tamponeaza-ti tenul zilnic cu ceai de musetel, deoarece este un calmant excelent. In plus, poti folosi mierea amestecata cu putin lapte pe post de masca hidratanta si calmante, cu excelente proprietati antiseptice. De asemenea, poti folosi bucati din partea alba a coajei de pepene rosu, pe post de cataplasme.
Eu folosesc crema de galbenele cumparata de la plafar.

| LifeEternal a răspuns:

Mierea e foarte bunawinking
Fa-ti o masca din miere de doua ori pe saptamana happy
Bafta!

| Nicki18 explică (pentru LifeEternal):

Cam in cat timp se vad rezultate?

| LifeEternal a răspuns (pentru Nicki18):

In 2 saptamani (cel putin la mine asa a fost)

| GreenGirl10 a răspuns:

Pai poti sa iei creme pentru puncte negre

| DmB123 a răspuns:

Pai de obicei petele de pe fata sunt rosii, maronii sau albe, si exista diferiti factori care pot provoca aceasta problema de exemplu expunerea la soare pe o perioada indelungata.Petele de pe fata sunt aparute ca urmare a excesului de melanina. Pentru a scapa de ele ai putea sa iti faci o masca de fata spre exemplu cu un galbenus de ou, o lingurita de ulei de masline, suc te lamaie, cateva picaturi de apa de trandafiri si o lingurita de suc de portocale, dupa aceea amesteci bine si aplici pe fata, si lasi 20 de minute dupa care o indepartezi cu apa. Dar cel mai bine ar fi daca ai folosi crema depigmentanta de la skincode si o crema pentru protectie solara 50 pe care o vei folosi zilnic fie ca este soare afara fie ca ploua.Asta a folosit si o prietena de-a mea si chiar a dat rezultate. Sper ca te'a fost de folos.
FUNDA?