| AliceInMordor a întrebat:

Cum pot scapa de ticul meu?(imi rod unghiile) am incercat tot felul de metode dar niciuna nu a mers.

Răspuns Câştigător
| Irinna a răspuns:

Exista la farmacie un las de unghii foarte amar, daca te vei da cu el nu le vei mai roade laughing.
Du-te la farmacie si cerei farmacistei lac pentru unghii amar(va sti ce sa-ti dea). costa 2 lei

9 răspunsuri:
| AliceInMordor explică:

@HatreD:am incercat.si le-am ros si pe alealaughing

| p1nk a răspuns:

Cumpara lac amarui asa nu o sa le poti roade.Alta metoda puneti unghii fase alea se rod greu laughing. Gandeste-te ca daca nu le rozi vor creste frumoase si mari sau taiele cat mai mult sa nu ai ce roade

| Dragosgan a răspuns:

Se numeste fomitism accentuat si cei ce fac asta se numesc fomisti mancatori de unghii, e o boala...Acum sa trecem la partea serioaza, eu stiam pe unul care facea ca tine dar sugea cojile si sangele de la bube(serios, nu mine). Acum un sfat, nu mai face asta, nu e bine si nici benefic.

| Marijuana187 a răspuns:

De la picioarerolling on the floor?

| Simyx a răspuns:

Si eu am acelasi tic de ani buni si mama spune ca daca le mai rod mult imi da unghiile cu ardei iute sa vada atunci cum le mai rod.la ce vitezalaughing

| Karashi a răspuns:

Ticul asta cu unghiile il am si eu, si mi le rod doar atunci cand sunt presata de timp, deci pana sati cumpari nuctiu ce remadiu iti recomand sa:
1.Relaxeazate
2.Eu de ex.mai am un tic(imi rasucesc parul)si facand asta, am uitat sa-mi mai rog unghiile.Cauta si tu ceva de lucru...care sa te tina ocupata, asfel incat sa nu-ti mai rozi unghiile.
3. Leagati mainile, sa nu le mai poti roade(asta doar daca le rozi foarte des)
Sper ca te ajuta ^_^!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai exista un fel de lac care e foarte uite si daca te dai cu el pe unghii si vrei sa le rozi te ustura e special pentru asa ceva eu asa am scapat de tic

| Kanpeki a răspuns:

Cati ani ai? Eu mi le rodeam cand eram mai mic laughing Te vei maturiza si iti vei da seama ca de fapt e o chestie scarboasa laughing

| HatreD a răspuns:

Pune-ti unghii false!