| dedfgv a întrebat:

Cum pot scapa de unghiile galbele? unghiile de la degetul mare de la picior sunt foarte galbene, intr-adevar vara le am date mai tot timpul cu oja dar in rest nu le dau. ce asi putea sa fac ca sa nu mai fie galbene?

Răspuns Câştigător
| adri16 a răspuns:

Pentru unghiile galbene, iata un tratament cu rezultate notabile in aceasta privinta: pasta de dinti (pentru albirea dintilor) in combinatie cu suc proaspat de lamaie. Amesteca 3 lingurite de pasta de dinti cu 1, 5 lingurite de suc de lamaie pana cand se formeaza o pasta omogena. Aplico apoi de-a lungul unghiilor si las-o sa actioneze pentru aproximativ 10 minute. Indeparteazo sub un jet de apa calduta. Sucul de lamaie are rolul de a albi unghiile, in timp ce pasta de dinti ajuta unghiile in recapatarea culorii naturale.
sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Ajunge sucul de lamaie.Iei o feliuta si freci pe unghie.Ai grija ca inainte sa aplici o oja inchisa sau rosie, sa aplici un strat de incolor ca sa nu se mai ingalbeneasca, desi pasul asta ar trebui facut inainte sa aplici orice culoare.Bafta!:*

| leonardo a răspuns:

Te speli mai des si le cureti dupa fiecare spalare pe interior.