| lollitha a întrebat:

Cum poti da din burtica joss?
batting eyelashes
Fundhitalove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putina atentie la alimentatie:evita pe cat posibil produsele fast-food, mezelurile, dulciurile, chips-urile, nucile, alunele fisticul etc, bea mai multa apa(cel putin 2 l zilnic) si consuma in special fructe, legume, supe, lactate si chiar fasole(in perioada verii apetitul e mai mic si nici nu sunt recomandate prajelile sau mancarurile grase). Practica un sport care-ti face placere(inot, tenis, chiar dans etc)si incearca exercitiile astea:
http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs pana ajungi la 50(pentru a nu dezvolta masa musculara in zona respectiva). Fa-le o data la 2 zile pentru a evita febra musculara sau intinderi musculare.
http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4 incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pana la 100. Fa-le la 2 zile ca si pe celelalte.Succes.

12 răspunsuri:
| marya a răspuns:

Foarte simplu: respecta mesele zilei

alergi(cel mai eficient)
te plimbi cu rolele
cu bicicleta
te plimbi seara cu prietenele
faci abdomene
genoflexiuni
eu asta fac ca sa ma mentin in forma si da roade mult succes papa

| loveee a răspuns:

sport si nu mai manca tot feluu de porstii
porfita ca e vara si manaca salate fructe si legume:p
poti face sport in fiecare zi acasa
poti alerga
poti face innot, role etc...

cel putin 1 ora pe zi
bafta

| kukale a răspuns:

Faci abdomene, eu una am pierdut cativa centimetri + ca am facut si un pic de sport.
bafta

| XutZu1997 a răspuns:

Muulte abdomene funda:X

| sWamP1993 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY daca faci in fiecare zi intr-o luna garantez ca se vor vedea diferente mari.

| Maria_8271 a răspuns:

Pai... fa sport si tine curabig grin

| BRoxana a răspuns:

Abdomene, hon', abdomene

| RloveR a răspuns:

Faci zilnic exercitii, cum ar fi abdomene. O sa te ajute mult.

| Sele a răspuns:

In aceiasi situatie am fost si eu big grin eu am facut abdomene 100 pe seara mergeam foarte mult cu role cu bicicleta

| roberta_3262 a răspuns:

Amdomene.In fiecare zi incepi cu mai mult, mai mult.De ex.:Azi faci 15.Maine 20. Poimaine 25.Etc etc. Sper ca te-ai prins in ceea ce vroiam sa-ti spun.Sa faci asa pana ajungi la 100, iar apoi faci cate 100 pe zi.La inceput faceai mai putine deoarece trebuia sa te obisnuiesti. Te pup si sper ca te-am ajutat.

| Andru_6890 a răspuns:

1. Abdomene.
2.Mese echilibrate, incearca sa nu mananci prea multa paine, sa nu mananci prea tarziu seara, mananca fructe si legume si bea multe lichide!
3. Depinde si de varsta ta, dar eu ti-as sugera si gelul anticelulitic de la Avon. E special pentru asa ceva si nu trebuie decat sa iti faci masaj 10 min in zonele cu probleme.
In c11/2010 este 30 lei.
Mai este si unul de la Anew... dar este cam scump.

Bafta! :*

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Facand sport?! happy