| galantar a întrebat:

Cum poti impiedica ondularea parului atunci este expus la umezeala, cand ploua?

Răspuns Câştigător
| Mo a răspuns:

Eu folosesc balsam de par kallos. este ferfect pentru mine.nu am probleme atomci cand ploua, nu mi se electrizeaza, se piaptana usor, are volum si straluceste foarte frumos. ti-l recomand cu placere si tie.incearca-l si nu vei regreta!

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu stiu daca o poti impiedica. Chiar daca placa ti-l indreapta in momentul in care se umezeste se onduleaza din nou...
totusi pe viitor aceasta nu va fi o problema pentru ca va exista pastila de indreptat parul sau pastila de ondulat parul. cat si aceea de colorat parul la nuanta naturala dupa ce ai incaruntit... Se pare ca viitorul ne surade. Citeste mai multe, daca te intereseaza la adresa
http://beautycenter.ro/articol/390/pilula-pentru-par-drept

doiny
| doiny a răspuns:

nu poti. daca afara se anunta o zi ploioasa, ar fi bine sa-ti lasi parul in forma lui naturala si sa nu-l ondulezi. Aceasta pentru ca, in momentul in care vei iesi din casa el va reveni la starea lui initiala, iar efortul tau de a-l schimba, se va dovedi inutil.

| lost.in.rain a răspuns:

eu folosesc o crema-masca pentru par ce face ca parul sa fie foarte moale si nu mai are puterea sa revina la forma initiala, decat intr-o mica masura. nu stiu daca am voie sa spun marca?!

| lost.in.rain a răspuns:

te ajut cu link
www.faberlic.ro

| marissa6d11 a răspuns:

Pune-ti bigudiuri metalice pe varful suvitelor cand pleci de acasa.Restul il face atractia Pamantului... happy

| camelia_moldovan a răspuns:

Incearca sa eviti contactul cu aerul umed, stai in masina, casa, incearca sa-l usuci rapid daca este in expus.

| mihai_moraru a răspuns:

Nu poti...