| odnoklashka a întrebat:

Cum poti sa scapi de acnee?

Răspuns Câştigător
| Dontspeek a răspuns:

Buna! Poti incerca diferite masti naturale care sa nu irite pielea. Bea multa apa si sucuri naturale cum ar fi cel de morcovi, telina, urzica, patrunjel, sfecla. Suna nu tocmai bine dar ajuta.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă toate tratamentele pe care le-ai folosit luate de prin lume, este timpul să te vadă un dermatolog, analize de sânge.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand să foloseşti mai bine o mască pe bază de acid salicilic, sau dacă nu tinctura de propolis dă rezultate foarte bune, foloseşte săpunul cu sulf, usucă coşurile.
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Nea, foloseste Mibazon, chiar daca e "un tratament„ ciudat isi va face negresit efectul in maximum 2 saptamaniwinking

| NesquikDuoSpecial a răspuns (pentru Morphines):

Ce este Mibazon?

| Papillon09 a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Mibazon este o crema pentru uz veterinar, insa este bun si pentru acnee. Nu il judeca pripit, da rezultate bune si la acneea de pe tenul oamenilor, chiar daca este conceput pentru animale big grin

| Papillon09 a răspuns (pentru Morphines):

Sper ca nu te-a deranjat ca i-am raspuns eu lui OsedataDeNesteaDeLamaie big grin
Daca da, imi pare rau. Dar sper sa fi de acord cu mine. happy

| Morphines a răspuns (pentru Papillon09):

Nu m-a deranjat laughing Mai bine ca ai raspuns, ca poate zicea ca am innebunit. Si da, confirm si eu ca este foarte buna, stiu ceva lume ce l-a folosit si efectul a fost destul de wow happy

| Papillon09 a răspuns:

Depinde de cantitatea de acnee pe care o ai big grin adica daca ai multe trebuie sa folosesti ceva mai puternic extern si daca nu chiar si ceva intern, un ceai de detoxifiere, o cura cu mere, extern ai putea folosti brevoxyl, a aparut recent in urma unor studii, s-a descoperit ca brevoxyl este un tratament care lupta incontinuu cu acneea iar, acneea nu devina imuna la el, era bun si zineryt insa se obisnuia tenul cu el si nu mai era eficient, insa brevoxyl nu este asa, tenul nu se obisnuieste si pare a da rezultate bune. Asta daca ai multe cosuri. Daca ai putine este de ajuns sa iti cureti tenul regulat poti folosi niste solutii tonice cu acid salicilic. Orice ai alege sper sa dea rezultate bune. Succes! happy

| RosalindaSweet a răspuns:

Poti incerca sa pui intr-un pahar cu putina apa putin bicarbonat si apoi sa aplici pe fata ( nu folosi mult bicarbonat ..riscul e sa te arzi pe fata ) fa asta cel putin 1 saptamana