| maria22082 a întrebat:

Cum poti sa-ti deschizi culoarea parului?

11 răspunsuri:
| IreneSweetGirl a răspuns:

Culoarea parului se deschide cu zeama de lamaie si rabdare. Bafta!

| Mangustă a răspuns:

In general poti s-o deschizi doar prin decolorare sau vopseluri, dar presupun ca stii cat afecteaza. Am auzit tot felul de idei precum albusul de ou, miere, zeama de lamaie, apa oxigenata. Primele 3 sunt inutile. Mai rau o sa te chinui sa-ti scoti mierea din cap laughing Apa oxgenata e buna... daca vrei sa iti donezi tot parul unor fundatii caritabile. Iar odata cu varsta in general ti se inchide nuanta, asta e, nu prea sunt solutii.

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Buna!
-ceai de musetel
-apa oxigenata
-decolorant
-suc de lamaie
-ceai de galbenele
Succes!
http://frumusetedinnatura.blogspot.ro/......te-si.html
Sarbatori fericite!:*

| AsTheLove a răspuns:

Draga Maria22082,
Eu iti spun sincer ca o culoare a parului se schimba treptat.Eu cand eram mai mica eram blonda, acum satena.El se schimba pe perioada anilor. Daca vrei sa ti-l deschizi mai mult ai putea sa te vopsesti(cu acea culoare pe care o doresti)sau sa stai nebun de mult la soare puternic(in general la mare).Iti poate face si suvite.Tu alegi de aici.Ti-as recomanda vopsirea parului...dar tu faci cum vrei!
:* AsTheLove

| maria22082 explică (pentru AsTheLove):

Vopseaua strica enorm de mult firul de parwinking

| DrunkenRat a răspuns (pentru maria22082):

Ceai de urzici

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Incearca decolorantul rusesc -COLOR OFF, decoloreaza parul fara sa il arda :
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

| lady2in4black a răspuns:

Decolorant si apa oxigenata...

| NebunaaaaaaBlonda a răspuns:

Clateste-ti parul dupa fiecare spalare in ceai de musetel :*. Gasesti la plafar. Ceaiul de urzici inchide culoarea parului ( referitor pentru raspunsul de mai jos). Succes!

| Hessa13Bullet a răspuns:

Depinde.Incearca sa te clatesti dupa baie cu ceai de musetel(deschide parul saten inchis pana la blond deschis)sau da-te cu apa oxigenata in par si stai pana se usuca(dar il arde aproape ca si decolorantul). Totusi cu ceai de musetel trebuie sa stii ca trebuie sa fie concentrat si sa te clatesti cam 2-3 saptamani si o sa se vada crede-ma

| della_Luce_Poesia_1976 a răspuns:

Eu zic sa pui miere intr-un castronas împreună cu putina apa sau otet si merge!
Sau ceai de musetel